Z największą ufnością przychodzę przed Twój święty obraz...

Odpust - środa

Z największą ufnością przychodzę przed Twój święty obraz...

GALERIA ZDJĘĆ

        

    Wieczorna nowenna w środę 4 września 2019 r. rozpoczynała uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.

            O godz. 17,30 pod przewodnictwem Matek Różańcowych odmówiono różaniec, a pół godziny później rozpoczęło się nabożeństwo nowennowe, któremu przewodniczył ks. kan. dr Błażej Dojas w asyście ks. kan. Jerzego Szczepaniaka. Jak podkreślał ks. Celebrans, to wyjątkowy czas. Właśnie dziś zakończyło się pielgrzymowanie kopii Obrazu Jasnogórskiego w dekanacie jutrosińskim. I jak w każdą środę do naszego sanktuarium przybyło wielu czcicieli Maryi, by Ona wspierała i dawała nadzieję, by powiedzieć, że Ją kochamy, by Jej błogosławieństwo zostało z nami. I choć Obraz pielgrzymuje dalej, Matka pozostała z nami
w wizerunku Pani Smolickiej, a Jej tytuł ma głębokie znaczenie... To tu zanoszone są prośby o uzdrowienie duchowe i fizyczne. To Ona "zastawi dla nas stół, poda nam Jezusa. Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi swoich serc dla Chrystusa” - mówił Kapłan...

            Podczas nowenny przed Matczyne oblicze zanoszono prośby, podziękowania i przepraszano za nasze słabości... Jak zwykle nabożeństwo zakończyło wołanie o koronację naszego obrazu: "Pod Twoją obronę..."

            Kulminacyjnym punktem celebracji jest zawsze Msza św. a tej towarzyszyło wystawienie relikwii św. Jana Pawła II.  Ewangelię o nawiedzeniu św. Elżbiety odczytał ks. kan. Jerzy, a jej treść wzbogacał wyśpiewany przez uczestników liturgii "Magnificat".

            W homilii ks. kan.  dr Błażej Dojas nawiązał do Ewangelii porównał nasz udział, naszą drogę w przygotowaniach do centralnych obchodów odpustu do drogi Maryi do Elżbiety: "... poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w pokoleniu Judy...", byśmy mogli usłyszeć to, co Ona: "Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła...". Maryja zaprasza nas do wspólnej drogi. Nie lękajcie się, bo Bóg tak umiłował świat, że Syna swego dał... Otwórzcie drzwi Chrystusowi - zachęcał Kapłan.

            Mszę św. zakończyło uroczyste błogosławieństwo relikwiarzem św. Jana Pawła II, a bardzo licznie zgromadzeni wierni uczcili relikwie świętego.

            Celebrację zakończył Apel Maryjny.

              

arrow_upward