Tornister pełen uśmiechów

Tornister pełen uśmiechów

to akcja Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizowana od ponad dziesięciu lat, polegająca na zbiórce przyborów szkolnych. Zebrane w tym roku trafią za pośrednictwem Caritas Kołomyja do ukraińskich uczniów. Sytuacja w tym rejonie jest bardzo trudna. Kołomyja, znajdująca się w okręgu iwanofrankiwskim na Ukrainie, boryka się z wieloma problemami. Mieszkańców tych terenów na początku czerwca dotknęła powódź, która zniszczyła wiele domów, gospodarstw, dróg i mostów. Wielu ludzi zostało ewakuowanych, wielu nadal potrzebuje pomocy….

            Także u nas pod patronatem Parafialnego Zespołu Caritas przeprowadzono zbiórkę przyborów szkolnych. Ta przeszła wszelkie oczekiwania organizatorów. Parafianie, znani ze swojej ofiarności i wielkich serc, włączyli się do akcji, przynosząc wszystko, co pozwoli uczniom rozpocząć nowy rok szkolny począwszy od plecaków, piórników po długopisy, ołówki, kredki, temperówki, mazaki, farbki, plastelinę, teczki, wycinanki, bloki, zeszyty oraz inne rzeczy przydatne każdego dnia w szkole….

Można śmiało powiedzieć, że wypełniono tornistry uśmiechami i podarowano je dzieciom! Zbiórkę zakończono w parafii 9 sierpnia. Zebrane  przybory zostały spakowane i przekazane do biura organizatora.  Zbiórkę koordynowała p. Dorota Janowiak – Sroka z Miejskiej Górki.

Dziękujemy wszystkim za wielkie, otwarte serca, za pomoc i wrażliwość na potrzeby innych ludzi. To Janusz Korczak tak pięknie powiedział: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Niech więc nigdy nie zabraknie uśmiechu na żadnej dziecięcej twarzy…

 plecaki

 

arrow_upward