Nadzwyczajny Szafarz Komunii św.

W sobotę, dnia 18 czerwca 2022 roku o godz. 10:00 w poznańskiej bazylice archikatedralnej na poznańskim Ostrowie Tumskim odbyła się promocja szafarzy Komunii św. Do pełnienia tej funkcji w archidiecezji poznańskiej przygotowało się 89 mężczyzn i 54 siostry zakonne, odbywając specjalne studium przygotowawcze i uczestnicząc w
rekolekcjach. Wśród nich był nasz parafianin, p. Marcin Bachorz.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki. Metropolita poznański podkreślił, że Eucharystia jest wielkim darem dla wspólnoty wierzących, a dzięki posłudze nadzwyczajnych szafarzy roznoszących Komunię św. wierni mogą coraz pełniej zaznawać skuteczności zbawczego działania Eucharystii. „Szafarze Komunii świętej powinni wyróżniać się dojrzałą wiarą, zdrową pobożnością eucharystyczną i intensywnym życiem sakramentalnym, przykładną postawą w życiu małżeńskim, rodzinnym, zawodowym i sąsiedzkim, a także w domu zakonnym, niezbędnymi kwalifikacjami intelektualnymi, sprawnością psychiczną i fizyczną, aktywnym udziałem w życiu parafialnym, poważaniem ze strony duchowieństwa i wiernych, pozytywnymi cechami charakteru warunkującymi otwartość i służebną postawę wobec ludzi, serdecznością oraz łatwością nawiązywania kontaktów z osobami chorymi i w podeszłym wieku” – mówił do nowo ustanowionych szafarzy abp Gądecki.

Metropolita poznański dziękował szafarzom za podjęcie posługi, która przynosi wiele dobra duchowego wiernym. Nowi szafarze dołączyli do grupy ponad 2 tys. osób, które w parafiach archidiecezji poznańskiej pełnią posługę roznosząc Komunię św. do chorych i starszych oraz rozdając wraz z kapłanami Komunię św. podczas sprawowanej liturgii. W tym ważnym dniu podczas poznańskich uroczystości p. Marcinowi towarzyszyli: żona, dzieci, rodzice i teściowie oraz ks. Proboszcz kan. dr Błażej Dojas. Gratulujemy nowemu szafarzowi, życzymy obfitych łask Bożych i opieki Matki Bożej oraz sił do pełnienia służby, a tę po raz pierwszy sprawował podczas wieczornej Mszy św. w sobotę w dniu promocji (18 czerwca).

 

arrow_upward