Parafialne półkolonie

Wakacje to czas odpoczynku, ale ... nie ma wakacji od Boga, dlatego wzorem lat ubiegłych 01. lipca 2019 "ruszyły" parafialne półkolonie. Prowadzili je klerycy Grzegorz i Maciej z Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu. Od godz. 9:00 do 13:00 blisko osiemdziesięcioro dzieci parafialnych i ich gości w wieku: od przedszkola do ... liceum znalazło tu nie tylko opiekę, ale i dobrą zabawę. By nikt nie czuł się obco i anonimowo, wszyscy uczestniczy otrzymali identyfikatory ze swoim imieniem.

         Każdy kolonijny dzień rozpoczynał się spotkaniem w kościele. Chwila modlitwy, a potem wspólna zabawa. Nie brakowało rozgrywek sportowych - piłka można, siatkówka, pląsy, zabawy ze śpiewem i muzyką, a także wyjątkowa katecheza, poznawanie swoich "imienników" - świętych i wcielanie się w ich postaci... Dzieci nie tylko dobrze się bawiły, ale uczyły współpracy, opieki nad młodszymi, pomocy słabszym, budując w ten sposób piękną chrześcijańską postawę.  

         O pyszne śniadanko zadbały Panie z Caritas parafialnego, które "do kotła" wrzuciły to, co  ofiarowali darczyńcy o wielkich sercach, w tym państwo Kwiecińscy i Szwarczyńscy....  Chylimy przed wszystkimi czoła, bo żadne słowa nie są w stanie wyrazić naszej wdzięczności. Mówimy więc staropolskie "Bóg zapłać".

         Janusz Korczak mówił: "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".  Uśmiechu na twarzach kolonistów nigdy nie brakowało...

         I choć kolonijne dni szybko minęły, pozwoliły nie tylko miło spędzić kilka wakacyjnych dni, ale pokazały też, że poprzez zabawę, kontakt z drugim człowiekiem można być bliżej Boga, głosić Jego chwałę....

 

 

arrow_upward