Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis

200910232 320007676443782 6343591311252350936 n
Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski dr Stanisław Gądecki, na prośbę ks. dra Błażeja Dojasa proboszcza i dziekana dekanatu jutrosińskiego, wyróżnił pp. Joannę i Antoniego Kubisiaków ze Smolic przyznając odznaczenie medalem:
"Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis" – za zasługi dla Archidiecezji Poznańskiej.
Wręczenie Medalu odbędzie się w czasie uroczystych nieszporów sprawowanych w Wigilię Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła w katedrze poznańskiej w poniedziałek 28 czerwca 2021 o godz.19.00.
GRATULUJEMY Pani Janeczce i Panu Antoniemu tego wielkiego wyróżnienia i jako społeczność parafialna i sanktuaryjna DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO.
Prośba o przyznanie medalu motywowana była następującymi faktami: kiedy w 1970 roku pp. Kubisiakowie przywędrowali do Smolic okazało się, że są to ludzie o głębokiej wierze i prawdziwej zdrowej pobożności; którzy kochają swój Kościół i swoje życie temu Kościołowi poświęcają.
Śp. Ks. Zenon Robaszyński w marcu 1971 roku poprosił obojga małżonków o pomoc w parafii - pana Antoniego, by pomagał w kościele i dbał o całe obejście również przy probostwie; a panią Joannę by zajęła się pracami administracyjnym w parafii i pomocą na probostwie. Oboje Państwo się zgodzili.
I tak od ks. Proboszcza Zenona Robaszyńskiego przez ks.Cypriana Stochaja, ks. Krzysztofa Woźnego, aż po dzień dzisiejszy, - tj. przez ponad 40 lat - służą nie tylko swoim proboszczom ale wszystkim kapłanom, widząc w nich "oblicze Pana Jezusa "– cyt. p. Joannę. Państwo Kubisiakowie są małżonkami bezdzietnymi, których jak mówi p. Joanna: " Pan Bóg nie obdarzył nas dziećmi, chociaż bardzo pragnęliśmy mieć dużą rodzinę, to jednak wynagrodził nam to pragnienie dając tyle w parafii dzieci, że mamy bardzo dużą rodzinę". Są ludźmi bardzo skromnymi, pokornymi i prawdomównymi, mający wielki szacunek w społeczności parafialnej. I chociaż stają się coraz bardzie sędziwi i siły opadają, to nie przestają się za wszystkich modlić i każdemu w parafii pomagać.
Uroczystość z katedry będzie transmitowana na YouTube:
 
 
arrow_upward