Tak, jestem królem...

            Tak, jestem królem...

Galeria zdjęć

            "Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus, Chrystus Władcą nam!" - słowa tej pieśni rozpoczynały celebrację liturgiczną w XXIV niedzielę w ciągu roku. W ostatnich godzinach życia Chrystus powiedział: "Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie..." Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, przypadająca 24 listopada, to znak, że kończy się rok liturgiczny i niedługo rozpocznie się Adwent. To także święto patronalne całej Liturgicznej Służby Ołtarza: ministrantów, lektorów, scholi.

            Tradycją naszej parafii jest fakt, że podczas sumy służbę liturgiczną ołtarza pełnią mężczyźni tworzący Bractwo Ministranckie. Uroczystą celebrację poprzedziło ich procesyjne wejście główną nawą kościoła. Pod przewodnictwem krzyża szli: ministranci, Bractwo Ministranckie, ks. kan. - dr Błażej Dojas. 

            Podczas uroczystości dobremu Bogu powierzano ministrantów, ich rodziców, rodziny, a także modlono się o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. , Ksiądz Proboszcz dziękował też Służbie Liturgicznej Ołtarza za posługę. Wyróżnił Bractwo z prezesem p. Józefem Winnym za ich pomoc
i prace  na rzecz parafii. Jak podkreślał, "ministrantem się jest zawsze, a służba przy ołtarzu jest nie tylko obowiązkiem, ale i wielkim zaszczytem, prawdziwą świętą posługą. To także piękna więź pokoleń w służbie dla Chrystusa, piękny wzór dla młodych chłopców - zawierzenia, oddania się w służbę Panu.

            Celebrację zakończyła pieśń, hymn ministrantów: "Króluj nam, Chryste"... Niedziela Chrystusa Króla  Wszechświata to wyjątkowy modlitewny czas, który uświadamia nam, że wielkość Jego królestwa, to nie władza wg kryteriów tego świata, lecz Boża miłość zdolna zbawić każdego z nas.

arrow_upward