Akcja „Tornister Pełen Uśmiechów” dla uczniów z Białorusi

Akcja „Tornister Pełen Uśmiechów” dla uczniów z Białorusi

Po raz kolejny, na przełomie lipca i sierpnia Caritas Archidiecezji Poznańskiej przeprowadziła zbiórkę przyborów szkolnych w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. W tym roku szkolne plecaki zostaną przekazane dzieciom i młodzieży z diecezji grodzieńskiej na Białorusi. W ubiegłych latach poznańska Caritas przekazała wyprawki szkolne dzieciom z polskich szkół na Wileńszczyźnie oraz na Ukrainie. Akcja prowadzona jest już od ponad 10 lat, a jej celem jest wsparcie uczniów z ubogich rodzin oraz stworzenie dzieciom warunków godnego funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Diecezja  grodzieńska, do której w tym roku trafiła pomoc, to obszar, na którym mieszka największy odsetek ludności polskiej. Dwadzieścia pięć procent jej mieszkańców stanowią Polacy. Sytuacja materialna wielu z nich jest bardzo trudna.

 Do zbiórki włączyli się także nasi parafianie. Dzięki ich ofiarności i zaangażowaniu zebrano: plecaki, piórniki, długopisy, ołówki, kredki, temperówki, mazaki, farbki, plastelinę, teczki, gumki, bloki, zeszyty oraz inne przedmioty przydatne każdego dnia w szkole. Ufamy, że nie tylko ułatwią one  naukę, ale że i uśmiech rozjaśni każdą dziecięcą twarz.

Zebrane  przybory zostały przekazane do biura Caritas w Poznaniu. Zbiórkę koordynowała p. Dorota Jankowiak – Sroka z Miejskiej Górki.

 

 

arrow_upward