Tak czekałam na tę chwilę ...

We wtorek 14 maja 2019 r. grupa trzynaściorga dzieci z Parafii p.w. św. Jadwigi
w Pępowie pielgrzymowała do sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. Towarzyszyli im: ks. Kazimierz Małek - proboszcz parafii, s. Teodozja Maciejewska - katechetka i Rodzice.

            Pielgrzymka była wyrazem wdzięczności za sakrament Eucharystii, przyjęty po raz pierwszy w Niedzielę Dobrego Pasterza, tj. 12 maja. Był to niezwykły czas modlitwy, zawierzenia się Matce Bożej i dziękczynienia za Jej Syna przyjętego w okruszynie  chleba.

            Dzieci, ubrane w białe alby,  zasiadły w ławkach ze swoimi opiekunami. Najpierw uczestniczyli w nabożeństwie majowym, a potem we Mszy św. koncelebrowanej odprawionej pod przewodnictwem ks. dr. Błażeja Dojasa, kustosza sanktuarium w asyście ks. Kazimierza Małka z Pępowa.  Dzień chylący się ku wieczorowi, popołudniowa cisza, sprzyjały atmosferze rozmodlenia i wewnętrznej radości z kolejnego spotkania z Maryją i Jezusem.

            Homilia wygłoszona przez ks. Dziekana, śpiew prowadzony przez organistkę -
p. Dorotę Niestrawską, liturgia słowa z udziałem lektorów - rodziców, psalm śpiewany przez jedną z dziewczynek nadał Eucharystii bardzo uroczysty charakter.

            Pielgrzymka była okazją do poznania historii sanktuarium. Dzieci z uwagą, ciekawością, ale  i aktywnością słuchały opowieści p. mgr Doroty Krajewskiej - Rzecznika Sanktuarium, o tym wyjątkowym miejscu, gdzie króluje Maryja, Smolicka Pani.

            Uczestnicy pielgrzymki, ubogaceni na duchu, spotkali się w punkcie duszpasterskim, by posilić ciało ciepłą herbatą, kawą i słodyczami, a także kupić pamiątki....

            Wierzymy, że to niezwykłe wydarzenie pozostawi trwały ślad w sercach dzieci, aby zawsze kochały Jezusa i jak najczęściej Go przyjmowały i były wierne Jego nauce.

           

arrow_upward