XIV Święto Dziękczynienia

XIV Święto Dziękczynienia

W niedzielę 6 czerwca Kościół wspominał bł. Marię Karłowską, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej, której relikwie przechowywane są w naszym sanktuarium. Tego dnia obchodziliśmy XIV Święto Dziękczynienia. Centralne uroczystości odbywały się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Tegoroczne wydarzenia przebiegały pod hasłem: „Zawierzamy Opatrzności nasz trudny czas pandemii i dziękujemy za przyszłych błogosławionych”.

Tego dnia ks. dr Błażej Dojas celebrował dwie Msze św.: o godz. 8:00 i sumę o godz. 10:30.Ta, sprawowana w oktawie Bożego Ciała, obejmowała modlitewną intencją mieszkańców Pasierb i jak każdego dnia, połączona była z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją wokół kościoła, podczas której śpiewano Litanię do Serca Pana Jezusa.

W trakcie Eucharystii Kapłan odczytał list Pasterski Episkopatu Polski w setną rocznicę poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przedstawiono w nim  m.in. historię kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa na przestrzeni wieków; zapowiedź ponowienia aktu poświęcenia Polski Sercu Jezusa w dniu 11 czerwca br. we wszystkich polskich parafiach: „…aby wszyscy ludzie, pociągnięci do otwartego Serca Zbawiciela, z radością czerpali ze źródeł zbawienia”. Wskazując na trudne sprawy i potrzebę odnowy, list zakończono słowami: „Zdajemy sobie sprawę, że nie ma innej drogi odnowy, jak nawrócenie czyli zwrócenie się do Odkupiciela i Jego zranionego Serca, »przez które stało się nam zbawienie«. Pokornie prosimy Jezusa o przebaczenie i łaskę powrotu do Niego i Jego Ewangelii. Z ufnością powierzamy Mu Kościół i Ojczyznę, nas samych i wszystko, co nas stanowi”.

Niedzielne liturgie uświetniła śpiewem i muzyką organistka, p. Katarzyna Chmielarczyk. Dla uczczenia patronki dnia, przy relikwiarium na sztaludze stanął obraz przedstawiający bł. Marię Karłowską, ozdobiony bukietem kwiatów i zapalonymi świecami.

 

 

 

arrow_upward