Z Maryją w nowe życie .... GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆ


Środowa nowenna do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych  w wigilię Bożego Ciała (30 czerwca 2018 r.) była wyjątkowa.  Przez wstawiennictwo Maryi, Pani Smolickiej składano podziękowanie Jezusowi za dar Eucharystii, za to że dał nam się cały! Najpierw wyśpiewano Litanię Loretańską, oddając cześć Maryi, by po chwili rozpocząć cotygodniową nowennę. Modlitwę i Mszę św. koncelebrowaną poprowadził ks. Dziekan dr Błażej Dojas w asyście ks. kan. Jerzego Szczepaniaka i ks. Andrzeja Szczepaniaka z Holandii.
W liturgicznej celebracji uczestniczył także kleryk Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu - Patrick Studniarz.

            Matce Bożej Uzdrowienia Chorych zawierzano wszystkie prośby i podziękowania zanoszone przez wiernych, w tym - szczególnych pielgrzymów. O godz. 18.00 miało miejsce uroczyste wprowadzenie do sanktuarium Państwa Młodych - p. Anny ( bratanicy naszego zmarłego proboszcza, ks. Krzysztofa Woźnego) i p. Pawła, którzy w sobotę 26 czerwca w kościele pw. NMP Wniebowziętej w Kościanie zawarli sakramentalny związek małżeński. Teraz przyjechali do Smolic, by tu przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej zawierzyć Jej siebie, swoje małżeństwo, wspólną drogę przez życie ... Piękne, bardzo wymowne i głębokie w treść wydarzenie. Młodzi, szczęśliwi, radośni, wpatrzeni w siebie, ubrani jak w dniu ślubu, z bukietem kwiatów w ręku, kroczyli nawą główną kościoła w asyście kapłanów i najbliższej Rodziny, by u stóp prezbiterium przyklęknąć i pokłonić się Pani Smolickiej i Jej Synowi. Kiedy przy wtórze triad odsłaniano Cudowny Obraz, na ich twarzach malowały się wzruszenie i wielka ufność w opiekę Maryi i Bożą Opatrzność.

            Punktem kulminacyjnym środowych zamyśleń modlitewnych jest zawsze Msza św., bezkrwawa ofiara, kiedy Pan Jezus przychodzi w Hostii. Młodzi przyjęli komunię św. pod postacią - chleba i wina....  Na zakończenie celebracji kapłani, w imieniu wszystkim wiernych zgromadzonych w świątyni, złożyli Młodej Parze życzenia. 

            Ks. dr Błażej Dojas wspomniał też swojego poprzednika ks. Krzysztofa Woźnego, który z Domu Ojca spogląda na nowożeńców i wyprasza dla Nich zdroje łask i cieszy się ich szczęściem, a spoczywając na przykościelnym cmentarzu, każdego dnia patrzy na prezbiterium i obraz Matki Bożej Uzdrowienia Chorych...

            Państwo Anna i Paweł złożyli na ołtarzu u stóp Maryi bukiet kwiatów - wyraz swego oddania   i zawierzenia, a wszystkich wiernych zgromadzonych w świątyni poczęstowali cukierkami.

            Ks. Dziekan, dziękując za wspólne modlitewne spotkanie, nawiązał też do swojego jubileuszu 25-lecia kapłaństwa i prezentu, jaki z tej okazji podarowali klerycy - Patrick Studniarz - Chrystusowiec i  Michał Rolnik z  Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Ofiarowali oni ornat Maryjny... Ten historyczny, w którym J.E. Bp. Grzegorz Balcerek odprawiał Mszę św. inaugurującą sanktuarium, ubrano zmarłemu kapłanowi - ks. Markowi Pawlakowi. Klerycy kupili i ofiarowali sanktuarium taki sam.

            Bóg zapłać za ten piękny dar serca!!!.

arrow_upward