Prymicje w Smolicach

(GALERIA1   GALERIA 2   GALERIA3)

26 maja br. w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Dzień Matki,  Ks. Włodzimierz Maruszewski odprawił w naszym kościele Mszę Św. Prymicyjną. To było wielkie wydarzenie dla naszej parafii. W tym szczególnym dniu Księdzu Włodzimierzowi towarzyszyli: Przełożony z Seminarium Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej ks. prefekt Andrzej, ks. diakon Piotr Janas, br. Jarosław,  oraz kleryk Witalij. O godz. 10.30 z probostwa wyruszyła procesja na czele której był niesiony Krzyż, ministranci, poczty sztandarowe, feretrony i Orkiestra Dęta z Kobylina, wprowadzająca Księdza Prymicjanta do kościoła. Kazanie Prymicyjne wygłosił ks. Prefekt Andrzej ukazujący piękno życia kapłańskiego czerpane od Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana ale również potrzebę gorącej modlitwy o nowych kapłanów. Po Eucharystii poszczególne delegacje Parafian złożyły na ręce Księdza Włodzimierza kwiaty i życzenia. Życzenia złożono także  wszystkim Kapłanom  z wyrazami wdzięczności i szacunku, w szczególności naszemu Ks. Proboszczowi Błażejowi, który obchodzi Jubileusz 20-lecia Kapłaństwa. Słowa są zbyt małe, by wyrazić wdzięczność i nasze podziękowania za dar Kapłaństwa.
Na koniec Ks. Włodzimierz  udzielił wszystkim  prymicyjnego błogosławieństwa. Po Uroczystościach w kościele odbył się wspólny obiad i kawa w Sali Strażackiej.  Nie zabrakło tam  również wspólnego śpiewu i tańca. Oprawę muzyczną zapewnił p. Maciej Chudy z zespołu muzycznego „Tolka-tri” z Jutrosina . O godz. 16.30 Ks. Włodzimierz odprawił Nabożeństwo Majowe. Bogu dziękujemy za ten piękny dzień Trójcy Przenajświętszej . „Panie, będzie uwielbiony we wszystkich swoich działaniach! Niech Twoja wola się spełnia w naszym życiu!”.

 

Czy jest łatwo oddać Bogu swoje życie?
Wszystko rzucić i zwyczajnie za Nim biec?
Kto to pojmie? Kto wyjaśni należycie?
Tajemnica. Cóż tu więcej można rzec?

Drogi Księże Włodzimierzu ! 

               W imieniu Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej Parafii Smolice u progu Twej kapłańskiej drogi, życzymy Ci Wielebny Księże Prymicjancie przede wszystkim świętości. W tym trudnym czasie dla kościoła katolickiego,w którym wiele osób przeżywa kryzys swojej wiary, potrzeba nam wiernym świętych kapłanów, dla których Pan Bóg w życiu będzie zawsze na pierwszym miejscu. Dbaj o swoją świętość, bo z niej wypływa cała siła do pracy duszpasterskiej, do pracy z drugim człowiekiem, by pokazywać mu drogę, kształtować jego świadomość religijną oraz doprowadzić do celu życia jakim jest zbawienie.

             Modlimy się dzisiaj by Bóg błogosławił Cię,  obdarzał nieustannie swoją łaską i pokojem, a Matka Najświętsza wspierała Cię w każdej potrzebie.Niech Twoje życie będzie cudownym darem Bożym dla całego kościoła.

Niech Ci będzie co dzień jasną, Twoja droga!
Chociaż niesie czasem radość, czasem trud,
Niech prowadzi Cię najprościej, aż do Boga!
On Ci miłość da i ześle łask swych w bród!

 „Szczęść Boże. " 

 

          Ta dzisiejsza  Eucharystia, w której z radością i dumą uczestniczymy,  niejako umożliwia nam spoglądać na wszystkich zacnych i drogich nam kapłanów przez pryzmat wyjątkowej łaski Bożej, która jest Im dana.  Z ogromną wdzięcznością w sercach, dziękujemy i zarazem  serdecznie gratulujemy, wszystkim  kapłanom przełożonym z dostojnym Księdzem Prefektem Seminarium, na czele, Drogiemu Księdzu Proboszczowi. To dzięki Wam na naszych oczach spełnia się kolejne kapłańskie powołanie.

          Tak pięknie się składa, iż w podobnych okolicznościach 27 maja 1993 r., przed 20 laty z woli Najwyższego ten nieoceniony dar Bożej miłości- sakrament kapłaństwa, otrzymał nasz Proboszcz - Czcigodny Ksiądz doktor Błażej Dojas.

           Pozwól Drogi Księże, że w tej chwili skierujemy także nasze życzliwe i serdeczne myśli ku Tobie. My znamy Cię niespełna rok, ale ile w tym czasie się wydarzyło. Pozwól, iż w imieniu  wspólnoty eucharystycznej i parafialnej pragniemy podziękować, najpierw Panu Bogu i Tobie Drogi  Księże za Twoją  obecność wśród nas, za przykład pięknego życia kapłańskiego, za przykład gorliwej służby Bogu i ludziom, za każdy gest Twojej serdeczności, troskliwości i życzliwości nam okazany.

             Drogi Księże Jubilacie! Życzymy Ci dalszych lat w najpiękniejszej posłudze Panu Chrystusowi, wielu chwil radości oraz mądrości w głoszeniu Dobrej Nowiny, realizacji duszpasterskich planów i zamierzeń, będących wielkim dobrem naszej parafii. Niech Chrystus, Najwyższy Kapłan nieustannie udziela Ci swego błogosławieństwa, a Matka Najświętsza, Matka Boska Smolicka, którą czcisz całym swym sercem oraz Twoja Orędowniczka Święta Urszula Ledóchowska wspierają Cię w każdej chwili i mają w nieustannej opiece.

 Szczęść Boże na dalsze lata Twojego życia i parafialnej posługi. Żyj nam w zdrowiu, niech towarzyszy Ci obfite Boże Błogosławieństwo i ludzka życzliwość.

 

 

arrow_upward