Pielgrzymka do Pniew, Rokitna i Świebodzina - GALERIA ZDJĘĆ

18 maja 2015 grupa pielgrzymów z naszej parafii i nie tylko udała się autokarem na pielgrzymkę do Pniew, Rokitna i Świebodzina.

Po przybyciu do Pniew Ks. Proboszcz Błażej Dojas odprawił przy sarkofagu z relikwiami Świętej Urszuli Mszę Św. Następnie zwiedziliśmy tam wystawę dotyczącą życia św. Urszuli oraz utworzonego przez nią Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, obejrzeliśmy pamiątki z wielu zakątków świata. Spacerem po terenie klasztornego parku zakończyliśmy nasz pobyt w Pniewach i udaliśmy się w dalszą podróż.

W Rokitnie zwiedziliśmy przepiękną bazylikę, w której na centralnym miejscu znajduje się Cudowny Obraz Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Jeden z tamtejszych księży w ciekawy i wesoły sposób opowiedział nam dzieje Sanktuarium i historię Cudownego Obrazu. 

Ostatnim punktem naszej pielgrzymki był Świebodzin, a właściwie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Pomnik Chrystusa Króla. Budowla swoim wyglądem nawiązuje do pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro. 
Pełni duchowej radości i ciepła w sercach wróciliśmy szczęśliwie do domu. Słowa podziękowania kierujemy dla ks. Proboszcza Błażeja za poprowadzenie pielgrzymki. Dziękujemy Bogu i Matce Bożej za piękną pogodę i szczęśliwą podróż.

GALERIA ZDJĘĆ 1
GALERIA ZDJĘĆ 2

arrow_upward