Informacje z życia Parafii

Pielgrzymka do Pniew, Rokitna i Świebodzina - GALERIA ZDJĘĆ

18 maja 2015 grupa pielgrzymów z naszej parafii i nie tylko udała się autokarem na pielgrzymkę do Pniew, Rokitna i Świebodzina.

Po przybyciu do Pniew Ks. Proboszcz Błażej Dojas odprawił przy sarkofagu z relikwiami Świętej Urszuli Mszę Św. Następnie zwiedziliśmy tam wystawę dotyczącą życia św. Urszuli oraz utworzonego przez nią Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, obejrzeliśmy pamiątki z wielu zakątków świata. Spacerem po terenie klasztornego parku zakończyliśmy nasz pobyt w Pniewach i udaliśmy się w dalszą podróż.

W Rokitnie zwiedziliśmy przepiękną bazylikę, w której na centralnym miejscu znajduje się Cudowny Obraz Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Jeden z tamtejszych księży w ciekawy i wesoły sposób opowiedział nam dzieje Sanktuarium i historię Cudownego Obrazu. 

Ostatnim punktem naszej pielgrzymki był Świebodzin, a właściwie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Pomnik Chrystusa Króla. Budowla swoim wyglądem nawiązuje do pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro. 
Pełni duchowej radości i ciepła w sercach wróciliśmy szczęśliwie do domu. Słowa podziękowania kierujemy dla ks. Proboszcza Błażeja za poprowadzenie pielgrzymki. Dziękujemy Bogu i Matce Bożej za piękną pogodę i szczęśliwą podróż.

GALERIA ZDJĘĆ 1
GALERIA ZDJĘĆ 2

Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

na stron 2
 
 

"Miej czas na to, aby po­myśleć - to źródło mo­cy. Miej czas na mod­litwę - to naj­większa siła na ziemi. Miej czas na uśmiech - to mu­zyka duszy. "

Św. Matka Teresa z Kalkuty


Kościół naszym domem – remontujmy go razem!

Z dniem 15 lipca 2013 r. rozpoczęliśmy zabezpieczanie nieszczelności dachu naszego kościoła, który już od pewnego czasu wymagał całkowitej  naprawy. Przeciekający dach... >>więcej


Plan cmentarza oraz rozkład kwatery 1 i 2 dostępny na stronie >>więcej


 NOWE zdjęcia w galerii >>zobacz


 Polecane artykuły:
- Odpusty
- Karta Praw Rodziny
- Listy Pasterskie


MĘCZENNICY XX WIEKU >>zobacz

 

Porządek Mszy Świętych

Msze św. w niedziele: 8:00, 10:30
Msze św. w dni powszednie: 18:00
Msze św. w święta w dni pracy: 10:30, 18:00

Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po Mszy św.

Kontakt:
Ks. Proboszcz Błażej Dojas
63-740 Kobylin, Smolice 1
tel.: 65 548-28-77
e-mail: parafia@smolice.eu

grafika rycina Smolice2