Wspomnienie św. Błażeja - GALERIA ZDJĘĆ

3 lutego

3 lutego Kościół Święty obchodzi pamiątkę męczeństwa św. Błażeja. Święty ten pochodził z Cezarei Kapadockiej. Był to niegdyś jeden z najbujniejszych ośrodków życia chrześcijańskiego. Błażej studiował filozofię, został jednak lekarzem. Po pewnym czasie porzucił swój zawód i rozpoczął życie na pustyni. Stamtąd wezwano go na stolicę biskupią w położonej nieopodal Sebaście. Za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Podczas Mszy świętej wierni otrzymują błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.

Po błogosławieństwo wierni najczęściej podchodzą do stopni ołtarza. Kapłan nie tylko wypowiada stosowne słowa, ale i dotyka gardeł dwiema świecami. Warto sobie w tym dniu szczególnie uświadomić moc wiary. To ona decyduje o skuteczności sakramentaliów, do których Kościół zalicza błogosławienie gardeł. Są to znaki umacniające w nas łaski otrzymane w sakramentach i lepiej przygotowujące do ich przyjęcia. 

3 lutego swoje imieniny obchodzi nasz Proboszcz Ks. Błażej.

Drogi nasz Księże Proboszczu Błażeju!
Pragniemy złożyć Ci najszczersze życzenia, błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha Świętego na każdy dzień, opieki Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, Matki Miłosierdzia. Chcemy z całego serca podziękować Ci, że poświęcasz dla nas siły i zdrowie. Jesteśmy wdzięczni za oddanie i pokorę w głoszeniu Słowa Bożego, niech dobry Bóg wynagradza Twoją pracę duszpasterską Swoim błogosławieństwem. Niech Matka Boża Smolicka, której tak zawierzyłeś, ma Cię w opiece! Szczęść Boże!


życzą
Parafianie

GLAERIA ZDJĘĆ 1 - Imieniny Ks. Proboszcza
GALERIA ZDJĘĆ 2Imieniny Ks. Proboszcza
GALERIA ZDJĘĆ 3 - 3 luty - Wspomnienie św. Błażeja
GALERIA ZDJĘĆ 4 - Msza św. i spotkanie Matek Różańcowych

arrow_upward