"Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata"

"Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata"

            to hasło obchodzonego od 23 do 30 lipca XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa – inicjatywy MIVA Polska, wpisanego do ogólnopolskiego kalendarza duszpasterskiego Konferencji Episkopatu Polski. Inicjatywa Tygodnia św. Krzysztofa związana jest z obchodzonym 25 lipca wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Podczas niedzielnych nabożeństw 23 lipca odczytano komunikat  Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji Bpa Jerzego Mazura.   Wtedy też skierowano apel MIVA o rozważną, kulturalną, bezpieczną i trzeźwą jazdę. Zachęcano  wiernych oraz ludzi dobrej woli do udziału w Akcji św. Krzysztof – aby w duchu wdzięczności podziękować Bogu za bezpieczne podróże i wesprzeć finansowo na środki transportu dla misjonarzy, aby mogli oni jak najlepiej wypełniać misyjne posłanie: „Idźcie i głoście”.

            W jednej z katechez papież Franciszek odwołując się do znaczenia imienia „Krzysztof”, mówił: „W pewien sposób możemy powiedzieć, że od dnia chrztu każdy z nas otrzymuje nowe imię, oprócz tego, które nadają nam mama i tata, a tym imieniem jest „Cristoforo” [Krzysztof], wszyscy jesteśmy Krzysztofami. Co to znaczy: wszyscy jesteśmy tymi, „którzy niosą Chrystusa”.  

            Dzięki zbiórce, MIVA Polska kupuje pojazdy dla misjonarzy pracujących na całym świecie. Są to – jak pisze w specjalnym liście przewodniczący Komisji KEP ds. Misji bp Jerzy Mazur SVD – niezbędne narzędzia w ich codziennej posłudze na rzecz Ewangelii.

            Tradycyjnie już i w naszej parafii odbyło się coroczne poświęcenie pojazdów. Ks. dr Błażej Dojas na zakończenie Mszy św. odmówił stosowną modlitwę, błogosławił kierowców i użytkowników dróg oraz poświęcił pojazdy.  Wspierając finansowo polskich misjonarzy stajemy się pośrednio "Krzysztofami", niosącymi Chrystusa tym, którzy Go jeszcze nie znają ...  

GALERIA ZDJĘĆ

arrow_upward