Niedziela Miłosierdzia Bożego - GALERIA

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII - Uczczenie relikwii Ojca Świętego JPII

strona kanonizacji

GALERIA ZDJĘĆ

Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. 

 Inspiracją  dla ustanowienia  tego święta  było pragnienie  Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

27 kwietnia br., w dniu kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, staniemy się świadkami jednego z najbardziej doniosłych i uroczystych wydarzeń dla naszego Narodu. Msza Św. Kanonizacyjna rozpocznie się o godz. 10:00 na Placu Św. Piotra w Watykanie.

Msze Św. w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Smolicach odbędą się o godz. 8.00 i 15.00. O godz. 15.00 Eucharystia będzie poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia.


Podczas Nabożeństwa będzie możliwość uczczenia relikwii Ojca Świętego Jana Pawła II.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

img42

arrow_upward