Smolice - Sanktuarium

Dnia 29 października 2014 roku. Ks. Arcybiskup Metropolita Poznański wydał DEKRET ustanawiający KOŚCIÓŁ pw. NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W SMOLICACH,

DIECEZJALNYM SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ UZDROWIENIA CHORYCH.

>>DEKRET<<

W sobotę, 1 listopada br. w Uroczystość Wszystkich Świętych podczas wszystkich Mszy św. Kustosz Sanktuarium ks. dr Błażej Dojas odczytał dekret o ustanowieniu naszej świątyni  

DIECEZJALNYM SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ UZDROWIENIA CHORYCH

DSCN9986

Po odczytaniu Dekretu rozległo się bicie dzwonów z wieży kościoła, oraz gromkie brawa, którymi licznie zebrani wierni podziękowali Bogu i Pasterzowi naszej Archidiecezji ks. Arcybiskupowi Stanisławowi Gądeckiemu Przewodniczącemu Konferencji Episkopatu Polski, za dar ustanowienia sanktuarium. Z niejednych oczu popłynęły łzy wzruszenia i szczęścia.

Następnie został odczytany Akt zawierzenia Matce Bożej Uzdrowienia Chorych wszystkich cierpiących, chorych, przebywających w szpitalach, w domach opieki społecznej; wszystkich posługujących chorym, personel medyczny, rodziny oraz każdego z osobna i odśpiewano pieśń „Ty coś w Smolicach...”,  którą od kilku wieków lud wierny śpiewa Matce Bożej w  Smolicach.

              Jesteśmy szczęśliwi tak wielkim wyróżnieniem dla naszej Parafii,  tym bardziej, że jest to jedyne Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Archidiecezji Poznańskiej.

Matka Boża wybrała sobie to miejsce, aby udzielać ludziom darów i łask wypraszając je u Dobrego Boga. Świadczą o tym wota składane od wieków i cuda, które się tu dokonują.

Zapraszamy wszystkich szukających uzdrowienia duchowego, jak i fizycznego do Matki  Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. Sanktuarium znajduje się na trasie Rawicz - Ostrów Wlkp.                        

W każdą środę o godz. 18.00 odprawiana jest nowenna do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Prośby i podziękowania można składać przed Mszą Św. lub przesyłać za pomocą formularza na stronie internetowej naszej parafii www.smolice.eu. 

Uroczysty odpust Matki Bożej Uzdrowienia Chorych będzie odbywał się każdego roku dnia 8 września.

MB2 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TY COŚ W SMOLICACH

1. Ty, coś w Smolicach tron sobie obrała, 
    by nas wspomagać w życia czas,
    wierzymy Matko żeś nas pokochała
    i nie odrzucisz nigdy nas.

Ref. Byłaś nam źródłem wiary i męstwa, 
       zawsześ nas strzegła spojrzeniem Swym,  
       w mrokach cierpienia i w dniach zwycięstwa 
       Tyś nam Królową, my ludem Twym.

2. Naszą podziękę przyjąć chciej o Pani, 
    Serca Ci niesiem pieśnią tą:
     Za łaski strumień tak chojnie wylany,
     Za macierzyńską miłość Twą.

Ref. Byłaś nam źródłem...

 

 

arrow_upward