Wspomnienie św. Peregryna

1 maja

peregryn kopia2

Dnia 1 maja 2019 roku przypada liturgiczne wspomnienie św. Peregryna - patrona ludzi chorych na choroby nowotworowe. W Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych o godz. 17.30 rozpocznie się różaniec, następnie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Nowenna do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych oraz uroczysta Msza św. w intencji chorych na nowotwory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8 maja 2019 roku (środa) zostanie poświęcony olej św. Peregryna, który będzie można nabyć w naszym Sanktuarium. Po modlitwie odbędzie się namaszczenie olejem. Przyjęcie tego znaku jest dowodem naszej wiary we wstawiennictwo Świętego.

01 maja Kościół obchodzi również wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, Opiekuna Pana Jezusa i Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, który troszczył się o Jezusa i Matkę Najświętszą, pracując jako cieśla. Przykład Rzemieślnika z Nazaretu skłania do refleksji nad sensem, znaczeniem i celem pracy, jest szczególną okazją do modlitwy za pracodawców i pracowników,  ciągłą troskę o poszanowanie ludzkiej pracy.

 

arrow_upward