Na rowerach do Matki Bożej

Na rowerach do Matki Bożej

            Jak w ubiegłym roku, tak i teraz do smolickiego sanktuarium przybyli pielgrzymi z Krzyżanek.  W niedzielnej sumie 31 lipca 2016 r. o godz. 10.30, wzięła udział ich stuosobowa grupa. I  nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przyjechali  do naszej parafii rowerami.

            Organizatorem rodzinnego rajdu „Rowerem śladami błogosławionego Edmunda Bojanowskiego” było Stowarzyszenie „Krzyżanki”. Jego celem była promocja gminy Pępowo i powiatu gostyńskiego poprzez poznawanie walorów przyrodniczych oraz szerzenia wiedzy o dziedzictwie kulturowym, a zwłaszcza o życiu bł. Edmunda Bojanowskiego – znanego społecznika, związanego także z ziemią smolicką poprzez swoją matkę Teresę z Umińskich, która urodziła się
w Smolicach.

            Pielgrzymi przybyli tu także z „misją specjalną”, by przed cudownym obrazem Matki Bożej Uzdrowienia Chorych modlić się, prosić  o cud zdrowia i życia dla 24 letniego Patryka z Pępowa, zmagającego się z nowotworem. Jakże to piękne i wzruszające połączenie fizycznego zmęczenia, trudów podróży z duchowym, wewnętrznym oddaniem, zawierzeniem się Maryi, Jej wstawiennictwu u Jezusa. W Roku Jubileuszowym, w Roku Miłosierdzia to najpiękniejszy dar serca, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi. 

            Przed rozpoczęciem celebracji Mszy św. odprawianej przez ks. kustosza dr. Błażeja Dojasa, przedstawiciele pielgrzymów u stóp Matki Bożej złożyli bukiet czerwonych róż...  Wszystkim uczestnikom Eucharystii towarzyszyło modlitewne skupienie, zamyślenie. Ogrom cierpień, trosk zanoszonych przed oblicze Maryi i każda wypowiedziana „zdrowaśka” układały się w jeden wielki różaniec ofiarowany w intencji chorych i potrzebujących...

            Po zakończeniu Mszy św. Pani przewodnik mgr Dorota Karajewska –  przedstawiła pielgrzymom zarys historii tej świątyni, a szczególnie łaskami słynącego XIV w. obrazu Matki Bożej.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

arrow_upward