Informacje z życia Parafii

"Pan Bóg uzdrawia wszystkie Twe choroby ..."

"Pan Bóg uzdrawia wszystkie Twe choroby ..." - brzmiał refren psalmu śpiewanego w smolickim sanktuarium w czasie kilkudniowych uroczystości odpustowych ( 7 - 11 września ). Stąd z wielką ufnością w środowy wieczór licznie przybyli tu wierni czciciele Maryi - parafianie i pielgrzymi, by na ołtarzu,  u stóp Matki Bożej Uzdrowienia Chorych - Nauczycielki Nadziei - szukać pociechy, wsparcia, złożyć swe prośby i podziękowania, a potem konsekrować je podczas Mszy św. odprawionej pod przewodnictwem ks. dra Błażeja Dojasa w asyście ks. kanonika Jerzego Szczepaniaka. Celebrację świętej liturgii poprzedziła Koronka do Bożego Miłosierdzia, a zakończył Apel Jasnogórski.

            Wsłuchując się w ogrom ludzkich cierpień, trosk, ale i radości wyrażonych w dziękczynieniu,  wszystkim towarzyszyło modlitewne zamyślenie i skupienie. Czciciele Maryi przybyli tu także, by świętować Jej urodziny i podarować serca pełne miłości i nadziei, upraszać łaski uzdrowienia, pomocy w cierpieniu....

O nowe, święte powołania ...

            Pierwszy czwartek każdego miesiąca poświęcony jest służbie liturgicznej ołtarza. W sposób szczególny przed Boży tron zanoszone są modlitwy o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne. Tak było i teraz.  Mszę św. z udziałem osób życia konsekrowanego, szafarzy, Bractwa Ministranckiego, służby liturgicznej ołtarza - ministrantów, lektorów, kandydatów (z Golejewka, Szkaradowa, Jutrosina i Smolic)  wraz z Rodzicami,  odprawił  - Ks. mgr lic. Krzysztof Szymendera  - dziekan dekanatu krobskiego w asyście Ojców Duchownych z Seminarium w Poznaniu i księży z Dekanatu Jutrosińskiego - Ks. kanonika Jerzego Szczepaniaka, ks. Stanisława Czubaka - proboszcza z Golejewka, ks. Piotra Zawidzkiego - proboszcza ze Szkaradowa, ks. Macieja Kuczmy z Pakosławia i kustosza Sanktuarium ks. dr. Błażeja Dojasa. W uroczystej Eucharystii uczestniczyły też siostry zakonne z Leszna, Koźmina, Ostrowa Wlkp.

            W homilii Ksiądz Celabrans podkreślał, że Maryja została powołana, wybrana, by stać się Matką Jezusa. Wcześniej w swojej  rodzinie została dobrze przygotowana, by przyjąć wolę Boga, by odpowiedzieć: "Jestem służebnicą, niech się spełni wola Twoja". Podobnie jest z powołaniem do kapłaństwa, do miłości Jezusa. To w rodzinie kochającej Chrystusa rozpoczyna się droga w Bogu. Zwrócono uwagę wiernych, że rodzice odkrywają przed dzieckiem świat, jego uroki, ale nie dbają o życie w Eucharystii. Często młodzi ludzie mają wielu przyjaciół na portalach internetowych, ale nie znajdują przyjaciela w osobie Jezusa, w kościele  czują się obco i dlatego trudno im odnaleźć swoje powołanie. Potrzeba wszystkich - dobrych  matek, ojców, ale potrzeba i tych, którzy odkryli, że Bóg ich wybrał, zaprosił i pobłogosławił, ale nie zmusił... Polecając młodych ludzi wstawiennictwu MB, mówił, że skoro otrzymali zadanie, otrzymają i siły... Zaapelował także do rodziców, by nie bali się mówić o miłości Boga, aby nigdy nie zabrakło tych, którzy powiedzą Tak, aby w całym świecie głoszono imię Pana.

Na zakończenie Eucharystii ks. dziekan Błażej Dojas odmówił modlitwę papieża Leona XIII do Ducha Świętego o nowe powołania kapłańskie. 

Uroczystości tego dnia zakończono odśpiewaniem  Apelu Jasnogórskiego.

GALERIA ZDJEĆ - Środa - Nowenna do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych i Msz św. w intemcji prośb i podziękowań cz.1
GALERIA ZDJĘĆ - Środa - Nowenna do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych i Msz św. w intemcji prośb i podziękowań  cz. 2
GALERIA ZDJĘĆ - Czwartek - Msza św. w intencji Służby Liturgicznej Ołtarza cz.1
GALERIA ZDJEĆ - Czwartek - Msza św. w intencji Służby Liturgicznej Ołtarza cz.2
GALERIA ZDJĘĆ - Czwartek - Msza św. w intencji Służby Liturgicznej Ołtarza cz.3

Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

na stron 2
 
 

"Miej czas na to, aby po­myśleć - to źródło mo­cy. Miej czas na mod­litwę - to naj­większa siła na ziemi. Miej czas na uśmiech - to mu­zyka duszy. "

Św. Matka Teresa z Kalkuty


Kościół naszym domem – remontujmy go razem!

Z dniem 15 lipca 2013 r. rozpoczęliśmy zabezpieczanie nieszczelności dachu naszego kościoła, który już od pewnego czasu wymagał całkowitej  naprawy. Przeciekający dach... >>więcej


Plan cmentarza oraz rozkład kwatery 1 i 2 dostępny na stronie >>więcej


 NOWE zdjęcia w galerii >>zobacz


 Polecane artykuły:
- Odpusty
- Karta Praw Rodziny
- Listy Pasterskie


MĘCZENNICY XX WIEKU >>zobacz

 

Porządek Mszy Świętych

Msze św. w niedziele: 8:00, 10:30
Msze św. w dni powszednie: 18:00
Msze św. w święta w dni pracy: 10:30, 18:00

Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po Mszy św.

Kontakt:
Ks. Proboszcz Błażej Dojas
63-740 Kobylin, Smolice 1
tel.: 65 548-28-77
e-mail: parafia@smolice.eu

grafika rycina Smolice2