Brońcie krzyża - GALERIA ZDJĘĆ

Brońcie krzyża ....

 mówił Jan Paweł II w Zakopanem w 1997 roku: "...nie wstydźcie się krzyża (...). Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym".

            W obliczu tych słów bardzo wymowna była uroczystość obchodzona w niedzielne popołudnie Chrystusa Króla, tj. 26 listopada 2017 roku. W godzinie Bożego Miłosierdzia ks. Dziekan - dr Błażej Dojas odprawił nabożeństwo ku czci Bożego miłosierdzia oraz dokonał ekspiacji za bluźnierczą rękę która odrąbała drzewo Krzyża w 2012 roku.

            Wtedy to  wiosną miała miejsce świętokradzka dewastacja przydrożnego krzyża. Teraz odrestaurowany przez p. Martynę Ślebioda - artystkę malarkę ze Środy Wlkp., wrócił na swe pierwotne miejsce. Ksiądz Kustosz, poświecił Chrystusowy znak, po czym odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W obrzędzie tym wzięło udział wielu parafian.

             Krzyż jest znakiem naszej wiary. Ten przydrożny, stojący w lesie przy trasie Smolice - Kobylin, przez wieki wrósł w krajobraz smolickiej ziemi, stał się cząstką jej historii. Pozostał niemym świadkiem morowego powietrza, które nawiedziło te tereny na początku XVIII wieku. Tam, gdzie stawia się krzyż, powstaje znak Bożej obecności, znak, że dotarła tu Dobra Nowina o zbawieniu człowieka...

            Parafrazując słowa pieśni możemy powiedzieć, że „Polska krzyżami się mierzy”. Krzyże naszej małej Ojczyzny, krzyże nasze osobiste w swoisty sposób łączą się z krzyżem Chrystusa.

            Prośmy u stóp tego krzyża, by Chrystus objął swymi ramionami wszystkich mieszkańców naszej parafii, aby nikt tutaj nie czuł się samotny, odrzucony, zapomniany...

GALERIA ZDJĘĆ - Poświecenie Krzyża przy drodze nr 36 Rawicz-Krotoszyn
GALERIA ZDJĘĆ - Poświęcenie odnowionego Krzyża w Pasierbach

arrow_upward