Informacje z życia Parafii

I Krajowy Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich w Licheniubaner314-15 września przedstawiciele naszej parafialnej rady duszpasterskiej uczestniczyli w I Kongresie Rad Duszpasterskich w Licheniu. Hasłem Kongresu były słowa: „Współpracownicy Komunii Kościelnej”. Inicjatorem Kongresu był ks. abp Stanisław Gądecki, który w ramach episkopatu pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski.

W Kongresie brało udział ponad 1200 przedstawicieli Rad parafialnych z wielu diecezji. Naszą parafię i dekanat reprezentowali: Dorota Czwojdrak, Urszula Szpak, Elżbieta Sroczan  i Eugeniusz Sroczan. 

Kongres rozpoczęto wspólną Eucharystią, której przewodniczył abp Stanisław Gądecki. Podczas Kongresu odbywały się konferencje oraz zajęcia w grupach tematycznych (martyria, liturgia i diakonia). W  świetle przedstawionych badań okazało się, że w 80 % parafii w Polsce zostały powołane rady parafialne i dotyczy to zarówno parafii wiejskich, jaki i miejskich. W Wielu parafiach funkcjonuje tylko jedna rada, która zajmuje się zarówno sprawami ekonomicznymi, jak i duszpasterskimi. Podczas konferencji pojawiła się propozycja zorganizowania warsztatów dla parafialnych rad duszpasterskich, z których będą mogły skorzystać działające w naszej diecezji rady.

Więcej informacji na temat kongresu i treści konferencji będzie można znaleźć na oficjalnej stronie kongresu: www.kongres-prd.pl

Kongres ukazał bogactwo działań i funkcjonowania rad duszpasterskich w parafiach w Polsce oraz zadania, które przed nimi stoją.

 

 

 

Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

na stron 2
 
 

"Miej czas na to, aby po­myśleć - to źródło mo­cy. Miej czas na mod­litwę - to naj­większa siła na ziemi. Miej czas na uśmiech - to mu­zyka duszy. "

Św. Matka Teresa z Kalkuty


Kościół naszym domem – remontujmy go razem!

Z dniem 15 lipca 2013 r. rozpoczęliśmy zabezpieczanie nieszczelności dachu naszego kościoła, który już od pewnego czasu wymagał całkowitej  naprawy. Przeciekający dach... >>więcej


Plan cmentarza oraz rozkład kwatery 1 i 2 dostępny na stronie >>więcej


 NOWE zdjęcia w galerii >>zobacz


 Polecane artykuły:
- Odpusty
- Karta Praw Rodziny
- Listy Pasterskie


MĘCZENNICY XX WIEKU >>zobacz

 

Porządek Mszy Świętych

Msze św. w niedziele: 8:00, 10:30
Msze św. w dni powszednie: 18:00
Msze św. w święta w dni pracy: 10:30, 18:00

Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po Mszy św.

Kontakt:
Ks. Proboszcz Błażej Dojas
63-740 Kobylin, Smolice 1
tel.: 65 548-28-77
e-mail: parafia@smolice.eu

grafika rycina Smolice2