Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

"Pan Jezus już się zbliża, już puka do mych drzwi, pobiegnę Go przywitać, z radości serce drży."

boze cialo3

(GALERIA 1 GALERIA 2)

Boże, Ty w Najświętszym Sakramencie zostawiłeś nam pamiątkę swej męki, daj nam taką czcią otaczać święte tajemnice Ciała i Krwi Twojej, abyśmy nieustannie doznawali owoców Twego odkupienia. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków...

30 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Kościół uobecnia dzieło Jezusa Chrystusa, ofiarując Jego Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina. Dzięki tej ofierze Chrystus obecny jest wśród nas i jednoczy swoich wyznawców. W tym dniu gromadzimy się, aby dziękować Chrystusowi za Eucharystię. Niesiemy Jego Ciało w procesjach. Jest to wyznanie wiary i uświadomienie sobie, jaki posiadamy skarb — Chleb dający życie.

Od środy (29 maja) i przez Oktawę Bożego Ciała będzie odprawiana Msza Święta z nieszporami o Najświętszym Sakramencie wraz z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

Procesja Bożego Ciała wyruszy z kościoła po Mszy Św. o godz. 9.00. Na uroczystość Bożego Ciała zapraszamy całą parafię: dzieci do sypania kwiatów, ministrantów, niosących feretrony i chorągwie, Ochotniczą Straż Pożarną, chór, scholę i wszystkich wiernych.

Procesję w Oktawie Bożego Ciała obsługują:        

- piątek – Raszewy                                          
- sobota – Zdziętawy
- niedziela godz. 10.30 – Pasierby
- poniedziałek - Smolice Kolonia i Rogatki
- wtorek – ulice za szosą i przy szosie
- środa – dwie ulice do kościoła                                                                                                  
- czwartek – Zakład Doświadczalny

 

arrow_upward