Wakacyjny czas z Bogiem i wesołą zabawą ....

Już po raz szósty w dniach od 7 - 12 lipca trwały parafialne półkolonie. Wszystkie chętne dzieci, a tych nigdy nie brakuje,  z parafii z sąsiednich miejscowości, a także te, które przyjeżdżają tu na wakacje do rodziny, w przedziale wiekowym: od przedszkola po liceum, spędzały czas na modlitewnym skupieniu i na wesołej zabawie. Każdego dnia od godz. 9,00 - 13,00 ponad 120 dzieci przebywało pod opieką przyszłych kapłanów, odbywających praktyki w naszej parafii : diakona Romana Melnyka z Kamieńca Podolskiego ( Ukraina ), kleryka Patricka Studniarza z Bonn ( Niemcy) - alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu i kleryków: Michała Rolnika i Maksymiliana z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

            Każdy dzień rozpoczynano od spotkania w kościele. Poznawane kolejno przypowieści: o siewcy, zagubionej owcy, czy bogaczu Łazarzu, stawały się punktem wyjścia do dyskusji, rozważań ich treści i przesłania. Rozmawiano także o powołaniach kapłańskich... A potem z pieśnią na ustach zajmowano miejsca w ogrodach proboszczowskich, by oddać się radosnej zabawie. Były więc rozgrywki  sprawnościowe, turniej piłki nożnej, tańce i pląsy, pomysłów na wspólną zabawę nie brakowało, a radości przy tym było wiele. Nikt się nie nudził, ani nie podpierał ścian, czy płotu, bo... był to także czas integracji, budowania wspólnoty, nauki  odpowiedzialności, pomocy bliźniemu.

            Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy. Kilka godzin spędzonych na harcach nie tylko krzepiło ducha i wzmacniało tężyznę fizyczną, ale i potęgowało apetyt. O to, by nikt nie był głodny i spragniony zadbały niezawodne Panie z Caritas parafialnej, które przygotowywały pyszne śniadanka i napoje chłodzące, owoce. I tu znowu piękny przykład parafialnej wspólnoty, bo wielu dorzuciło produkty "do wspólnego kotła", a Państwo Kwiecińscy każdego dnia dostarczali pyszne, pachnące i chrupiące bułeczki. Wszystkim za wielkiei otwarte serca - mówimy staropolskie Bóg zapłać !!!

            W piątek 13 lipca grupa parafian - schola dziecięca, ministranci, chór parafialny i Matki Różańcowe - wyjechała na wycieczkę do Poznania. Zwiedzali stolicę Wielkopolski, w tym m.in. Seminarium Chrystusowców i Arcybiskupie Seminarium, by na koniec odpocząć, zrelaksować się w Termach Maltańskich.

            Piękny czas wakacyjnego wypoczynku, spotkania z modlitwą i zabawą, minął szybko. Pozostały wspomnienia, zawiązane przyjaźnie i pamiątkowe zdjęcia.... A następne półkolonie już... za rok.   

             

arrow_upward