Święto Młodzianków Męczenników - GALERIA

GALERIA ZDJĘĆ

W środę 28 grudnia Kościół obchodził liturgiczne święto Młodzianków Męczenników, czyli Dzieci Betlejemskich pomordowanych na rozkaz Heroda. Choć jeszcze nieświadome oddały życie za Chrystusa. Szczególnej wymowy nabierała więc cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, bowiem oprócz próśb i podziękowań  zanoszonych w intencji chorych i cierpiących, polecano Matce Bożej wszystkie dzieci, modlono się w intencji Życia, dziękując za  wyjątkowy dar, jakim zostaliśmy obdarzeni – życie nasze i naszych bliźnich.

            Na początku Mszy św. koncelebrowanej odprawionej pod przewodnictwem ks. dr. Błażeja Dojasa - kustosza Sanktuarium w asyście ks. kanonika Jerzego Szczepaniaka, po odmówieniu okolicznościowej modlitwy udzielono  specjalnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom obecnym na Eucharystii.

            Pięknym świadectwem zawierzenia, oddania się pod opiekę Maryi była obecność pielgrzymów, którzy przybyli do smolickiego sanktuarium - na spotkanie opłatkowe -  z grupy skupiającej czcicieli Matki Bożej Płaczącej z La Salette z Archidiecezji Poznańskiej, wraz z siostrą Iwoną Józefiak z Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej z Dębowca k. Jasła. 

            Siostra Iwona przed Mszą św. mówiła nie tylko o kościele sanktuaryjnym z łaskami słynącą figurą Matki Bożej Płaczącej w Dębowcu, zwanym polskim La Salette, ale zachęcała, by mając w sercu zapał i apostolską gorliwość,  korzystać z różnych okazji, by uczynić naszą wiarę bardziej dojrzałą, naszą modlitwę bardziej miłą Bogu. Nasza Maryjna pobożność, wytrwała nowennowa modlitwa czyni cuda ... Tu siostra Iwona przywołała kilka przykładów cudownego uzdrowienia ciężko chorych ludzi. Przejmujące, poruszające serce świadectwo pozwalało  licznie zgromadzonym wiernym zaczerpnąć duchowej odnowy, doznać pocieszenia, nabrać ufności podczas spotkania z najlepszą Matką, do której się tęskni i powraca z radością, bo:

 

"Są na ziemi tej takie miejsca,
 do których chętnie się wraca,
gdzie Matka czeka nas najlepsza
i pokój duszy przywraca..."

arrow_upward