Informacje z życia Parafii

Święto Młodzianków Męczenników - GALERIA

GALERIA ZDJĘĆ

W środę 28 grudnia Kościół obchodził liturgiczne święto Młodzianków Męczenników, czyli Dzieci Betlejemskich pomordowanych na rozkaz Heroda. Choć jeszcze nieświadome oddały życie za Chrystusa. Szczególnej wymowy nabierała więc cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, bowiem oprócz próśb i podziękowań  zanoszonych w intencji chorych i cierpiących, polecano Matce Bożej wszystkie dzieci, modlono się w intencji Życia, dziękując za  wyjątkowy dar, jakim zostaliśmy obdarzeni – życie nasze i naszych bliźnich.

            Na początku Mszy św. koncelebrowanej odprawionej pod przewodnictwem ks. dr. Błażeja Dojasa - kustosza Sanktuarium w asyście ks. kanonika Jerzego Szczepaniaka, po odmówieniu okolicznościowej modlitwy udzielono  specjalnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom obecnym na Eucharystii.

            Pięknym świadectwem zawierzenia, oddania się pod opiekę Maryi była obecność pielgrzymów, którzy przybyli do smolickiego sanktuarium - na spotkanie opłatkowe -  z grupy skupiającej czcicieli Matki Bożej Płaczącej z La Salette z Archidiecezji Poznańskiej, wraz z siostrą Iwoną Józefiak z Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej z Dębowca k. Jasła. 

            Siostra Iwona przed Mszą św. mówiła nie tylko o kościele sanktuaryjnym z łaskami słynącą figurą Matki Bożej Płaczącej w Dębowcu, zwanym polskim La Salette, ale zachęcała, by mając w sercu zapał i apostolską gorliwość,  korzystać z różnych okazji, by uczynić naszą wiarę bardziej dojrzałą, naszą modlitwę bardziej miłą Bogu. Nasza Maryjna pobożność, wytrwała nowennowa modlitwa czyni cuda ... Tu siostra Iwona przywołała kilka przykładów cudownego uzdrowienia ciężko chorych ludzi. Przejmujące, poruszające serce świadectwo pozwalało  licznie zgromadzonym wiernym zaczerpnąć duchowej odnowy, doznać pocieszenia, nabrać ufności podczas spotkania z najlepszą Matką, do której się tęskni i powraca z radością, bo:

 

"Są na ziemi tej takie miejsca,
 do których chętnie się wraca,
gdzie Matka czeka nas najlepsza
i pokój duszy przywraca..."

Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

na stron 2
 
 

"Miej czas na to, aby po­myśleć - to źródło mo­cy. Miej czas na mod­litwę - to naj­większa siła na ziemi. Miej czas na uśmiech - to mu­zyka duszy. "

Św. Matka Teresa z Kalkuty


Kościół naszym domem – remontujmy go razem!

Z dniem 15 lipca 2013 r. rozpoczęliśmy zabezpieczanie nieszczelności dachu naszego kościoła, który już od pewnego czasu wymagał całkowitej  naprawy. Przeciekający dach... >>więcej


Plan cmentarza oraz rozkład kwatery 1 i 2 dostępny na stronie >>więcej


 NOWE zdjęcia w galerii >>zobacz


 Polecane artykuły:
- Odpusty
- Karta Praw Rodziny
- Listy Pasterskie


MĘCZENNICY XX WIEKU >>zobacz

 

Porządek Mszy Świętych

Msze św. w niedziele: 8:00, 10:30
Msze św. w dni powszednie: 18:00
Msze św. w święta w dni pracy: 10:30, 18:00

Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po Mszy św.

Kontakt:
Ks. Proboszcz Błażej Dojas
63-740 Kobylin, Smolice 1
tel.: 65 548-28-77
e-mail: parafia@smolice.eu

grafika rycina Smolice2