Informacje z życia Parafii

"Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”

"Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana” –

            pod takim hasłem przebiegał tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Odbywa się on co roku między 18 a 25 stycznia, a został zaproponowany w 1908 r. przez ks. Paula Wattsona, założyciela wspólnoty Franciszkanów Pojednania. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

            W smolickim Sanktuarium  czas modlitw o jedność chrześcijan i Kościoła zakończono w środowy wieczór 27 stycznia. Podczas nowenny do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, Matki Miłosierdzia i Mszy św. koncelebrowanej odprawionej przez ks. Proboszcza, Kustosza sanktuarium dra Błażeja Dojasa i ks. Kanonika Jerzego Szczepaniaka z Jutrosina dobremu Trójjedynemu Bogu w sposób szczególny polecano Pasterzy i wiernych z Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego, gdyż na terenie Parafii w Smolicach zamieszkuje p. Elfrida Krell wierna tego Kościoła.
            Celebracja Mszy św. łączyła modlitwy i psalmy Kościoła Ewangelickiego jak i Rzymskokatolickiego. Bardzo wymownie brzmiały pieśni i modlitwy mówiące o jedności wobec Boga. W czasie znaku pokoju Kapłani podeszli do Pani Krell podając sobie ręce, dzieląc się pokojem Jezusa Chrystusa, który mówił „abyście byli jedno”.
            Na zakończenie nabożeństwa Ks. Kustosz podziękował wszystkim za wspólną modlitewną jedność, a szczególnie podziękował p. Elfridzie za obecność w życiu Kościoła i Parafii, mówił o radości płynącej z faktu wspólnego głosu chrześcijan w sprawach ważnych dla wierzących obu wyznań.
            Dla wszystkich była to możliwość poznania bogactwa i wartości znajdujących się w innych i proszenia Boga o dar jedności, która jest nie tylko wyobrażeniem wzajemnej życzliwości i współpracy, ale i wzajemnego ofiarowywania siebie. 

GALERIA ZDJĘĆ

Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

na stron 2
 
 

"Miej czas na to, aby po­myśleć - to źródło mo­cy. Miej czas na mod­litwę - to naj­większa siła na ziemi. Miej czas na uśmiech - to mu­zyka duszy. "

Św. Matka Teresa z Kalkuty


Kościół naszym domem – remontujmy go razem!

Z dniem 15 lipca 2013 r. rozpoczęliśmy zabezpieczanie nieszczelności dachu naszego kościoła, który już od pewnego czasu wymagał całkowitej  naprawy. Przeciekający dach... >>więcej


Plan cmentarza oraz rozkład kwatery 1 i 2 dostępny na stronie >>więcej


 NOWE zdjęcia w galerii >>zobacz


 Polecane artykuły:
- Odpusty
- Karta Praw Rodziny
- Listy Pasterskie


MĘCZENNICY XX WIEKU >>zobacz

 

Porządek Mszy Świętych

Msze św. w niedziele: 8:00, 10:30
Msze św. w dni powszednie: 18:00
Msze św. w święta w dni pracy: 10:30, 18:00

Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po Mszy św.

Kontakt:
Ks. Proboszcz Błażej Dojas
63-740 Kobylin, Smolice 1
tel.: 65 548-28-77
e-mail: parafia@smolice.eu

grafika rycina Smolice2