"Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”

"Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana” –

            pod takim hasłem przebiegał tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Odbywa się on co roku między 18 a 25 stycznia, a został zaproponowany w 1908 r. przez ks. Paula Wattsona, założyciela wspólnoty Franciszkanów Pojednania. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

            W smolickim Sanktuarium  czas modlitw o jedność chrześcijan i Kościoła zakończono w środowy wieczór 27 stycznia. Podczas nowenny do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, Matki Miłosierdzia i Mszy św. koncelebrowanej odprawionej przez ks. Proboszcza, Kustosza sanktuarium dra Błażeja Dojasa i ks. Kanonika Jerzego Szczepaniaka z Jutrosina dobremu Trójjedynemu Bogu w sposób szczególny polecano Pasterzy i wiernych z Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego, gdyż na terenie Parafii w Smolicach zamieszkuje p. Elfrida Krell wierna tego Kościoła.
            Celebracja Mszy św. łączyła modlitwy i psalmy Kościoła Ewangelickiego jak i Rzymskokatolickiego. Bardzo wymownie brzmiały pieśni i modlitwy mówiące o jedności wobec Boga. W czasie znaku pokoju Kapłani podeszli do Pani Krell podając sobie ręce, dzieląc się pokojem Jezusa Chrystusa, który mówił „abyście byli jedno”.
            Na zakończenie nabożeństwa Ks. Kustosz podziękował wszystkim za wspólną modlitewną jedność, a szczególnie podziękował p. Elfridzie za obecność w życiu Kościoła i Parafii, mówił o radości płynącej z faktu wspólnego głosu chrześcijan w sprawach ważnych dla wierzących obu wyznań.
            Dla wszystkich była to możliwość poznania bogactwa i wartości znajdujących się w innych i proszenia Boga o dar jedności, która jest nie tylko wyobrażeniem wzajemnej życzliwości i współpracy, ale i wzajemnego ofiarowywania siebie. 

GALERIA ZDJĘĆ

arrow_upward