Informacje z życia Parafii

Alumni ASD w Smolicach - GALERIA ZDJĘĆ

  Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu należy do najstarszych w Polsce. Zostało powołane do istnienia w 1564 roku, zgodnie z decyzją Soboru Trydenckiego, przez biskupa poznańskiego Adama Konarskiego na Synodzie Diecezjalnym. W pierwszym etapie istnienia ASD ściśle współdziałało w procesie formacji kleryków z istniejącą od 1519 roku Akademią Lubrańskiego. Dziś przyszli kapłani kształcą się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Formacja kleryków ma charakter integralny i obejmuje wymiar osobowy, duchowy, intelektualny i pastoralny, i służy przygotowaniu w jak najlepszy sposób do posługi kapłańskiej. Wydarzeniem bez precedensu, można śmiało powiedzieć historycznym, będzie przyjazd Alumnów Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu wraz  z Przełożonymi i Rektorem na czele do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. 

            W  piątek 29 kwietnia br.o godz. 18.00 w Sanktuarium – kościele Jubileuszowym - została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył  Rektor ASD ks. prof. dr hab. Paweł Wygralak. Klerycy modlili się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o łaskę wytrwania dla powołanych, prosząc o wstawiennictwo Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, Matki Miłosierdzia. Po Mszy św. odbyło się spotkanie z dziećmi, młodzieżą oraz parafianami i pielgrzymami. 

GALERIA ZDJĘĆ 

Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

na stron 2
 
 

"Miej czas na to, aby po­myśleć - to źródło mo­cy. Miej czas na mod­litwę - to naj­większa siła na ziemi. Miej czas na uśmiech - to mu­zyka duszy. "

Św. Matka Teresa z Kalkuty


Kościół naszym domem – remontujmy go razem!

Z dniem 15 lipca 2013 r. rozpoczęliśmy zabezpieczanie nieszczelności dachu naszego kościoła, który już od pewnego czasu wymagał całkowitej  naprawy. Przeciekający dach... >>więcej


Plan cmentarza oraz rozkład kwatery 1 i 2 dostępny na stronie >>więcej


 NOWE zdjęcia w galerii >>zobacz


 Polecane artykuły:
- Odpusty
- Karta Praw Rodziny
- Listy Pasterskie


MĘCZENNICY XX WIEKU >>zobacz

 

Porządek Mszy Świętych

Msze św. w niedziele: 8:00, 10:30
Msze św. w dni powszednie: 18:00
Msze św. w święta w dni pracy: 10:30, 18:00

Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po Mszy św.

Kontakt:
Ks. Proboszcz Błażej Dojas
63-740 Kobylin, Smolice 1
tel.: 65 548-28-77
e-mail: parafia@smolice.eu

grafika rycina Smolice2