Alumni ASD w Smolicach - GALERIA ZDJĘĆ

  Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu należy do najstarszych w Polsce. Zostało powołane do istnienia w 1564 roku, zgodnie z decyzją Soboru Trydenckiego, przez biskupa poznańskiego Adama Konarskiego na Synodzie Diecezjalnym. W pierwszym etapie istnienia ASD ściśle współdziałało w procesie formacji kleryków z istniejącą od 1519 roku Akademią Lubrańskiego. Dziś przyszli kapłani kształcą się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Formacja kleryków ma charakter integralny i obejmuje wymiar osobowy, duchowy, intelektualny i pastoralny, i służy przygotowaniu w jak najlepszy sposób do posługi kapłańskiej. Wydarzeniem bez precedensu, można śmiało powiedzieć historycznym, będzie przyjazd Alumnów Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu wraz  z Przełożonymi i Rektorem na czele do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. 

            W  piątek 29 kwietnia br.o godz. 18.00 w Sanktuarium – kościele Jubileuszowym - została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył  Rektor ASD ks. prof. dr hab. Paweł Wygralak. Klerycy modlili się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o łaskę wytrwania dla powołanych, prosząc o wstawiennictwo Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, Matki Miłosierdzia. Po Mszy św. odbyło się spotkanie z dziećmi, młodzieżą oraz parafianami i pielgrzymami. 

GALERIA ZDJĘĆ 

arrow_upward