Wielki Tydzień - GALERIA ZDJĘĆ

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, przed nami Triduum Paschalne - Święte trzy dni (łac: triduum) przed Wielkanocą.

Wielki Czwartek - GALERIA ZDJĘĆ

Wielki Piątek - GALERIA ZDJĘĆ

 Droga Krzyżowa w Wielki Piatek - GALERIA ZDJĘĆ

Wigilia Paschalna cz.1 - GALERIA ZDJĘĆ

Wigilia Paschalna cz 2 - GALERIA ZDJĘĆ

 • Wielki Czwartek - o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, jest to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji, upamiętniającej pojmanie Jezusa. Adoracja do godziny 20.00.
 • Wielki Piątek  – kościół zostanie otwarty już o godziny 8.00 i będzie otwarty dla prywatnej modlitwy przez cały dzień. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Jest to jedyny dzień w roku gdzie w kościele nie sprawuje się Najświętszej Eucharystii.
  Droga Krzyżowa będzie w godzinie śmierci Pana Jezusa tj. o godz. 15.00. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00, i zakończy przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracją do godz. 20.00.  
 • Wielka Sobota jest dniem adoracji N. Sakramentu w grobie Pańskim. Kościół otwarty będzie godz. 8.00 Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje, więc nadal cisza i zaduma nad śmiercią Pana Jezusa. Świecenie potraw:  
  - Smolice o godz. 12.00, 12.30 i 13.00.
  - Zdziętawy ogodz. 13.30;
  - Raszewy o godz. 13.45;
  - Pasierby o godz. 14.00.

  Liturgia Paschalna o godz. 21.00. Rozpocznie się na zewnątrz kościoła poświęceniem ognia i  paschału, potem uroczysty egzultet, Liturgia Słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (przynosimy świece) następnie Liturgia Eucharystyczna zakończona procesją Rezurekcyjną.

  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO I PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze Św. o godz. 8.00 i 10.30

 

arrow_upward