Informacje z życia Parafii

W tanecznym rytmie kończymy ferie zimowe

     Karnawał to czas zabawy i radości. Sobotnie przedpołudnie dn. 30 stycznia dzieci ze smolickiej Parafii spędziły na balu przebierańców, który był organizowany przez Parafialne Koło Caritas. Jak co roku gromada barwnych bajkowych postaci wypełniła salkę parafialną. Czasem wśród księżniczek, zwierzątek, dzielnych szeryfów, kowbojów itd. trudno było rozpoznać swoich kolegów. Przy skocznej muzyce wszyscy świetnie się bawili, a humory dopisywały zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom.
     By dać chwilę wytchnienia zmęczonym nogom, starsze dziewczyny przygotowały różnego rodzaju konkursy, zabawy, które budziły wiele emocji. Panie  z Caritas parafialnej zadbały też o coś dla ciała, by podreperować siły nadwątlone tańcem, raczyły dzieci słodkościami i soczkami.
     Był to mile spędzony czas. Wspólnej zabawie nie było końca, a promienny uśmiech i pąsowe rumieńce gościły na każdej dziecięcej twarzy. Takie spotkania służą nie tylko dobrej zabawie, ale integrują , pozwalają na lepsze wzajemne poznawanie się, uczą zachowania w różnych sytuacjach, ale są i dowodem na to, że chwalić Boga można w różny sposób.
      Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wspólną, wspaniałą zabawę, a także organizatorom: ks. Błażejowi, Członkiniom i  Prezesowi Caritasu oraz wszystkim darczyńcom. Serdeczne Bóg zapłać!

A kolejny balik .... już za rok ...      

GALERIA ZDJĘĆ

Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

na stron 2
 
 

"Miej czas na to, aby po­myśleć - to źródło mo­cy. Miej czas na mod­litwę - to naj­większa siła na ziemi. Miej czas na uśmiech - to mu­zyka duszy. "

Św. Matka Teresa z Kalkuty


Kościół naszym domem – remontujmy go razem!

Z dniem 15 lipca 2013 r. rozpoczęliśmy zabezpieczanie nieszczelności dachu naszego kościoła, który już od pewnego czasu wymagał całkowitej  naprawy. Przeciekający dach... >>więcej


Plan cmentarza oraz rozkład kwatery 1 i 2 dostępny na stronie >>więcej


 NOWE zdjęcia w galerii >>zobacz


 Polecane artykuły:
- Odpusty
- Karta Praw Rodziny
- Listy Pasterskie


MĘCZENNICY XX WIEKU >>zobacz

 

Porządek Mszy Świętych

Msze św. w niedziele: 8:00, 10:30
Msze św. w dni powszednie: 18:00
Msze św. w święta w dni pracy: 10:30, 18:00

Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po Mszy św.

Kontakt:
Ks. Proboszcz Błażej Dojas
63-740 Kobylin, Smolice 1
tel.: 65 548-28-77
e-mail: parafia@smolice.eu

grafika rycina Smolice2