„Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”

Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”  -pod takim hasłem w dniach 17-25 lipca 2016 obchodzono XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

GALERIA ZDJĘĆ 1
GALERIA ZDJĘĆ 2

            Podczas niedzielnych Mszy św. ( 17 lipca ) odczytano komunikat Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, Bpa Jerzego Mazura, w którym nawiązano do inicjatywy MIVA Polska (Mission Vehicle Association – Stowarzyszenia/Organizacji na rzecz misyjnych środków transportu), która łączy w sobie duszpasterską troskę o bezpieczne poruszanie się po drogach oraz konkretną pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.
Tydzień św. Krzysztofa obchodzono też jako Tydzień Bezpiecznego Kierowcy, w którym apelowano o bezpieczną jazdę, modlono się bezpieczeństwo podróżujących i opiekę Bożą dla wszystkich kierujących pojazdami i poruszających się po drogach. MIVA Polska po raz kolejny zaprosiła wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.
            W Roku Miłosierdzia jest to także szczególny uczynek miłosierdzia wobec tych, którzy czynią miłosierdzie na misjach.  Tym razem jest to nie tylko pomoc polskim misjonarzom
w zakupie różnego rodzaju pojazdów, ale MIVA pragnie też wesprzeć chorych i niepełnosprawnych oraz najbardziej potrzebujących, wyposażając ich w wózki.

            Ważną częścią obchodów uroczystości św. Krzysztofa w naszej Parafii było tradycyjne święcenie wszelkich pojazdów i błogosławieństwo kierowców, by zawsze bezpiecznie docierać do celu podróży. Poprzedziła je specjalna modlitwa kończąca niedzielne Eucharystie dn. 24 lipca. Każdy z kierujących otrzymał obrazek z wizerunkiem św. Jana Pawła II ze specjalną, okolicznościową modlitwą. A zebrane z tej okazji środki mogą pomóc misjonarzom w realizacji ich misji głoszenia Ewangelii oraz niesieniu pomocy potrzebującym, nierzadko ratując ich zdrowie czy życie.

            Bóg zapłać za piękną chrześcijańską postawę i szlachetne wsparcie, za każdy dar serca, dzięki któremu misjonarze mogą docierać do ludzi z Dobrą Nowiną!

arrow_upward