Grupa Czwartkowa Dorosłych

Zajęcia Parafialne dla dorosłych

"Katecheza rodzi się z wiary i służy wierze. Dlatego właśnie winna ona towarzyszyć całemu życiu każdego chrześcijanina, stosownie do różnych etapów jego życiowej drogi, do różnych zadań i obowiązków, do wielorakich sytuacji, jakie się na tę drogę składają."
(Jan Paweł II)

Jesienią 2005 roku z inicjatywy Proboszcza ks. Krzysztofa Woźnego utworzyła się grupa czwartkowa parafian. Od tego czasu o godzinie 15-tej odbywają się spotkania we wszystkie czwartki roku. W tej godzinie „Miłosierdzia Bożego” spotkania rozpoczynaliśmy koronką do Miłosierdzia Bożego. Od 2006 roku przed modlitwą czytane są fragmenty z „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej, które potem krótko rozważamy. Modlitwie Różańca Świętego polecamy naszych bliskich zmarłych z rodziny, grupy i zmarłych kapłanów. Koronką Matki Pokoju prosimy o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie, parafii i w naszych sercach.

Jednym z ważnych punktów każdego naszego spotkania jest modlitwa za kapłana, która brzmi:

Panie daj nam świętych kapłanów, Ty sam ich utrzymuj w świętości,
o Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy:
Księdzu Błażejowi Dojasowi wszędzie i chroni od zasadzek i sideł diabelskich,
które zły ustawicznie zastawia na Jego duszę. Niechaj moc miłosierdzia Twego
o Panie, kruszy wniwecz obraca, wszystko to co by mogło przyćmić świętość tego kapłana, bo Ty wszystko możesz. Amen.

W tej miłej atmosferze spotkania – oglądamy filmy z życia świętych, a szczególnie o Beatyfikacji Ojca Św.  Jana Pawła II, omawiamy tematy dotyczące okresu liturgicznego trwające w danym okresie roku. W czasie Wielkiego Postu przygotowujemy i prowadzimy „Drogę Krzyżową” . W każdą sobotę miesiąca podczas nabożeństwa fatimskiego prowadzimy 15-minutowe rozważanie tajemnic Różańca Świętego. Ostatnie pół godziny naszych spotkań przeznaczamy na herbatkę i ciastko. Podsumowaniem każdego spotkania jest wspólna Msza Święta z udziałem liturgicznym dorosłych. Serdecznie zapraszamy!

arrow_upward