Kontakt z Parafią w Smolicach

Dzień Palenia Świec

Zapalmy świece ...

 

          Płomień świecy symbolizuje pamięć o tych, którzy odeszli. Co roku, w drugą niedzielę grudnia obchodzony jest Ogólnoświatowy Dzień Palenia Świec. Tego dnia na całym świecie, kolejno, godzina po godzinie, w każdej strefie czasowej, o godz. 19,00, płoną świece na znak pamięci o wszystkich zmarłych dzieciach, bez względu na ich wiek i okoliczności śmierci. Jest to więc taki szczególny czas, dzień, który jednoczy wszystkich rodziców po stracie dziecka na całej kuli ziemskiej.  

         10 grudnia br. o godz. 18,00 po raz pierwszy w sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin i ich zmarłych dzieci, a po Mszy św. o godz. 19.00 zostaną zapalone świece.


                  Przynieśmy lampki i zdjęcia zmarłych dzieci. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy: rodziców, dziadków, rodzeństwa, rodziny, znajomych, przyjaciół i tych, którzy chcą razem z nami uczcić ich pamięć i solidaryzować się z tymi rodzicami. Świece będzie można nabyć w sklepiku przy kościele przed Mszą św.

         Niech światełko wiecznego życia zawsze płonie w naszych sercach... , bo jak powiedziała Wisława Szymborska : „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci”.

 

 

Porządek Mszy Świętych

Msze św. w niedziele: 8:00, 10:30
Msze św. w dni powszednie: 18:00
Msze św. w święta w dni pracy: 10:30, 18:00

Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po Mszy św.

Kontakt:
Ks. Proboszcz Błażej Dojas
63-740 Kobylin, Smolice 1
tel.: 65 548-28-77
e-mail: parafia@smolice.eu

grafika rycina Smolice2