Wspomnienie św. Peregryna

1 maja

peregryn kopia2

Dnia 1 maja 2019 roku przypada liturgiczne wspomnienie św. Peregryna - patrona ludzi chorych na choroby nowotworowe. W Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych o godz. 17.30 rozpocznie się różaniec, następnie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Nowenna do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych oraz uroczysta Msza św. w intencji chorych na nowotwory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8 maja 2019 roku (środa) zostanie poświęcony olej św. Peregryna, który będzie można nabyć w naszym Sanktuarium. Po modlitwie odbędzie się namaszczenie olejem. Przyjęcie tego znaku jest dowodem naszej wiary we wstawiennictwo Świętego.

01 maja Kościół obchodzi również wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, Opiekuna Pana Jezusa i Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, który troszczył się o Jezusa i Matkę Najświętszą, pracując jako cieśla. Przykład Rzemieślnika z Nazaretu skłania do refleksji nad sensem, znaczeniem i celem pracy, jest szczególną okazją do modlitwy za pracodawców i pracowników,  ciągłą troskę o poszanowanie ludzkiej pracy.

 

Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

DSC 0665
 

Kościół naszym domem – remontujmy go razem!

Z dniem 15 lipca 2013 r. rozpoczęliśmy zabezpieczanie nieszczelności dachu naszego kościoła, który już od pewnego czasu wymagał całkowitej  naprawy. Przeciekający dach... >>więcej


Plan cmentarza oraz rozkład kwatery 1 i 2 dostępny na stronie >>więcej


 NOWE zdjęcia w galerii >>zobacz


 Polecane artykuły:
- Odpusty
- Karta Praw Rodziny
- Listy Pasterskie


MĘCZENNICY XX WIEKU >>zobacz

 

Porządek Mszy Świętych

Msze św. w niedziele: 8:00, 10:30
Msze św. w dni powszednie: 18:00
Msze św. w święta w dni pracy: 10:30, 18:00

Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po Mszy św.

Kontakt:
Ks. Proboszcz Błażej Dojas
63-740 Kobylin, Smolice 1
tel.: 65 548-28-77
e-mail: parafia@smolice.eu

grafika rycina Smolice2