W nim ratunek ludzkości jest dan ... - GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆ

  14 września w kalendarzu liturgicznym Kościoła przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus. Krzyż jest  symbolem najwyższej miłości i ofiary,  która dotyka każdego człowieka. Spoglądając na krzyż, jesteśmy  "świadkami"  tajemnicy miłości, która pragnie, aby świat został zbawiony: "Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to,  aby świat potępił, ale po to, by świat został przez niego zbawiony". 

                Tego dnia przypadała też 70. rocznica urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie znajdują się w naszym sanktuarium.

                Na zakończenie wieczornej Mszy św. ks. dr Błażej Dojas odmówił stosowną modlitwę, pobłogosławił i dokonał poświęcenia odrestaurowanej pasyjki z XVIII-go krzyża, który stał w lesie na trasie Smolice - Kobylin, w miejscu upamiętniającym ofiary morowego powietrza. Świętokradzka dewastacja, zbezczeszczenie przydrożnego krzyża, stojącego  tam od wieków, miało miejsce wiosną 2012 roku, w Wielkim Tygodniu. Pasyjka zawiśnie na tym samym krzyżu, opatrzonym stosowną tablicą informacyjną i wróci na swe pierwotne miejsce...

                Święto Podwyższenia Krzyża nabrało więc w tym dniu szczególnego znaczenia. Niech krzyż pozostanie w życiu każdego zawsze jasnym znakiem. Znakiem miłości Boga do człowieka. Niech pozostanie drogą, która poprowadzi do pełni człowieczeństwa. Niech stanie się miarą naszej codziennej miłości, bo jak wyśpiewano w pieśni :

 

(...) O, jak cenię ja stary ten krzyż,

w nim ratunek ludzkości jest dan.

Lgnę do niego, a w niebie ten krzyż

na koronę zamieni mi Pan...." 

Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

DSC 0665
 

Kościół naszym domem – remontujmy go razem!

Z dniem 15 lipca 2013 r. rozpoczęliśmy zabezpieczanie nieszczelności dachu naszego kościoła, który już od pewnego czasu wymagał całkowitej  naprawy. Przeciekający dach... >>więcej


Plan cmentarza oraz rozkład kwatery 1 i 2 dostępny na stronie >>więcej


 NOWE zdjęcia w galerii >>zobacz


 Polecane artykuły:
- Odpusty
- Karta Praw Rodziny
- Listy Pasterskie


MĘCZENNICY XX WIEKU >>zobacz

 

Porządek Mszy Świętych

Msze św. w niedziele: 8:00, 10:30
Msze św. w dni powszednie: 18:00
Msze św. w święta w dni pracy: 10:30, 18:00

Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po Mszy św.

Kontakt:
Ks. Proboszcz Błażej Dojas
63-740 Kobylin, Smolice 1
tel.: 65 548-28-77
e-mail: parafia@smolice.eu

grafika rycina Smolice2