Triduum Paschalne - GALERIA ZDJĘĆ

Triduum2

Za kilka dni rozpoczynamy Wielki Tydzień, przed nami Triduum Paschalne - Święte trzy dni (łac: triduum) przed Wielkanocą.

Dekoracja Grobu Pańskiego 2017 - GALERIA ZDJĘĆ
Niedziela Palmowa - GALERIA ZDJĘĆ cz.1 cz.2

WIELKI CZWARTEK

W Wielki Czwartek wspominamy pamiątkę dnia, w którym “nasz Pan Jezus Chrystus, powierzył swoim uczniom odprawianie sakramentalnej ofiary Ciała i Krwi swojej” i ustanowił sakrament kapłaństwa Nowego Przymierza. Umywając zaś nogi swoim uczniom dał nam przykład prawdziwej miłości wypływającej z Eucharystii. Msza Św. w tym dniu o godz. 18.00. Po liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji, upamiętniającej pojmanie Jezusa. Adoracja do godziny 20.00.

Podczas Eucharystii zostaną uroczyście wprowadzone relikwie Bł. Matki Marii Karłowskiej.

WIELKI PIĄTEK

Treścią tego dnia jest Męka i Śmierć Chrystusa na krzyżu, przez którą dokonało się nasze zbawienie i odkupienie. W ten jedyny dzień całego roku, w Kościołach na całym świecie nie jest sprawowana Eucharystia. Kościół zostanie otwarty już o godzinie 8.00 i będzie otwarty dla prywatnej modlitwy przez cały dzień. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Droga Krzyżowa będzie w godzinie śmierci Pana Jezusa tj. o godz. 15.00. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00, i zakończy przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracją do godz. 20.00

WIELKA SOBOTA

Wielka Sobota jest dniem adoracji N. Sakramentu w grobie Pańskim. Kościół otwarty będzie od godz. 8.00. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje, więc nadal cisza i zaduma nad śmiercią Pana Jezusa.


Świecenie potraw:

- Smolice o godz. 12.00, 12.30 i 13.00;
- Zdziętawy o godz. 13.30;
- Raszewy o godz. 13.45;
- Pasierby o godz. 14.00.

Wigilia Paschalna jest szczytem całego roku liturgicznego, najważniejszą celebracją liturgiczną w całym Kościele. Jest to rzeczywiście noc Zmartwychwstania Chrystusa, noc zwycięstwa nad grzechem i śmiercią. Tą święta liturgią rozpoczniemy Okres Wielkanocny w Kościele, sprawowanie Zmartwychwstania Pańskiego, które jest „Uroczystością nad uroczystościami”.

Liturgia Paschalna rozpocznie się o godz. 21.00 na zewnątrz kościoła poświęceniem ognia i paschału, potem uroczysty egzultet, Liturgia Słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (przynosimy świece) następnie Liturgia Eucharystyczna zakończona procesją Rezurekcyjną.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO I PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze Św. o godz. 8.00 i 10.30

Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

DSC 0665
 

Kościół naszym domem – remontujmy go razem!

Z dniem 15 lipca 2013 r. rozpoczęliśmy zabezpieczanie nieszczelności dachu naszego kościoła, który już od pewnego czasu wymagał całkowitej  naprawy. Przeciekający dach... >>więcej


Plan cmentarza oraz rozkład kwatery 1 i 2 dostępny na stronie >>więcej


 NOWE zdjęcia w galerii >>zobacz


 Polecane artykuły:
- Odpusty
- Karta Praw Rodziny
- Listy Pasterskie


MĘCZENNICY XX WIEKU >>zobacz

 

Porządek Mszy Świętych

Msze św. w niedziele: 8:00, 10:30
Msze św. w dni powszednie: 18:00
Msze św. w święta w dni pracy: 10:30, 18:00

Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po Mszy św.

Kontakt:
Ks. Proboszcz Błażej Dojas
63-740 Kobylin, Smolice 1
tel.: 65 548-28-77
e-mail: parafia@smolice.eu

grafika rycina Smolice2