Tak czekałam na tę chwilę ... - dzieci z Pępowa u Maryi

 

  P5130075

We wtorek 14 maja 2019 r. grupa trzynaściorga dzieci z Parafii p.w. św. Jadwigi w Pępowie pielgrzymowała do sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. Towarzyszyli im: ks. Kazimierz Małek - proboszcz parafii, s. Teodozja Maciejewska - katechetka i Rodzice.

            Pielgrzymka była wyrazem wdzięczności za sakrament Eucharystii, przyjęty po raz pierwszy w Niedzielę Dobrego Pasterza, tj. 12 maja. Był to niezwykły czas modlitwy, zawierzenia się Matce Bożej i dziękczynienia za Jej Syna przyjętego w okruszynie  chleba.

            Dzieci, ubrane w białe alby,  zasiadły w ławkach ze swoimi opiekunami. Najpierw uczestniczyli w nabożeństwie majowym, a potem we Mszy św. koncelebrowanej odprawionej pod przewodnictwem ks. dr. Błażeja Dojasa, kustosza sanktuarium w asyście ks. Kazimierza Małka z Pępowa.  Dzień chylący się ku wieczorowi, popołudniowa cisza, sprzyjały atmosferze rozmodlenia i wewnętrznej radości z kolejnego spotkania z Maryją i Jezusem.

            Homilia wygłoszona przez ks. Dziekana, śpiew prowadzony przez organistkę - p.Dorotę Niestrawską, liturgia słowa z udziałem lektorów - rodziców, psalm śpiewany przez jedną z dziewczynek nadał Eucharystii bardzo uroczysty charakter.

            Pielgrzymka była okazją do poznania historii sanktuarium. Dzieci z uwagą, ciekawością, ale  i aktywnością słuchały opowieści p. mgr Doroty Krajewskiej - Rzecznika Sanktuarium, o tym wyjątkowym miejscu, gdzie króluje Maryja, Smolicka Pani.

            Uczestnicy pielgrzymki, ubogaceni na duchu, spotkali się w punkcie duszpasterskim, by posilić ciało ciepłą herbatą, kawą i słodyczami, a także kupić pamiątki....

            Wierzymy, że to niezwykłe wydarzenie pozostawi trwały ślad w sercach dzieci, aby zawsze kochały Jezusa i jak najczęściej Go przyjmowały i były wierne Jego nauce.

 

Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

DSC 0665
 

Kościół naszym domem – remontujmy go razem!

Z dniem 15 lipca 2013 r. rozpoczęliśmy zabezpieczanie nieszczelności dachu naszego kościoła, który już od pewnego czasu wymagał całkowitej  naprawy. Przeciekający dach... >>więcej


Plan cmentarza oraz rozkład kwatery 1 i 2 dostępny na stronie >>więcej


 NOWE zdjęcia w galerii >>zobacz


 Polecane artykuły:
- Odpusty
- Karta Praw Rodziny
- Listy Pasterskie


MĘCZENNICY XX WIEKU >>zobacz

 

Porządek Mszy Świętych

Msze św. w niedziele: 8:00, 10:30
Msze św. w dni powszednie: 18:00
Msze św. w święta w dni pracy: 10:30, 18:00

Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po Mszy św.

Kontakt:
Ks. Proboszcz Błażej Dojas
63-740 Kobylin, Smolice 1
tel.: 65 548-28-77
e-mail: parafia@smolice.eu

grafika rycina Smolice2