Sto lat minęło, jak jeden dzień ...

 

51443367 227445501534234 8240058073507430400 n

W niedzielę 27. stycznia 2019 r. nasza parafia przeżywała niecodzienną uroczystość.  
W tym dniu Rodzina i wspólnota parafialna świętowała 100. rocznicę urodzin naszej Parafianki, Pani Czesławy Konterewicz.  O godz. 10,30 ks. kustosz dr Błażej Dojas odprawił uroczystą Mszę św. w intencji dostojnej Jubilatki.

         Eucharystia to dziękczynienie. Rodzina, znajomi, cała parafia dziękowała Bogu za długie życie Jubilatki, za wszelkie dobro, które czyniła i którego doświadczyła, za Jej drogę z Jezusem i ku Niemu. 100. lat to wielka łaska od Boga, to znak Bożej Opatrzności, która czuwała nad Jubilatką. Bóg dawał Jej tak ważne łaski - zdrowie, siły, by każdy dzień był błogosławiony i radosny. Wyrazem wdzięczności za długie i piękne, błogosławione życie był ogromny bukiet róż ozdobiony złotą cyfrą "100", który stanął przed ołtarzem, u stóp Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.

         Ze względu na wiek i stan zdrowia dostojna Jubilatka nie mogła przybyć na ten ważny moment do sanktuarium. Po uroczystej sumie ks. Proboszcz odwiedził Panią Czesławę w rodzinnym domu, by tu, tak, jak w każdy pierwszy piątek miesiąca mogła przyjąć do swego serca Pana Jezusa. Z życzeniami pospieszyli też przedstawiciele parafialnej Caritas...

         Sto lat, to czas, w którym można zebrać mnóstwo cennych doświadczeń i mądrości, przeżyć chwile szczęścia i radości, dzielić się tym z najbliższymi, a przede wszystkim iść drogą Bożych przykazań. Życzymy dostojnej Jubilatce Bożego błogosławieństwa i nieustającej opieki Matki Bożej, Smolickiej Pani.  Niech dobry Bóg będzie wsparciem dla całej Rodziny - za troskę i opiekę...

 

Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

DSC 0665
 

Kościół naszym domem – remontujmy go razem!

Z dniem 15 lipca 2013 r. rozpoczęliśmy zabezpieczanie nieszczelności dachu naszego kościoła, który już od pewnego czasu wymagał całkowitej  naprawy. Przeciekający dach... >>więcej


Plan cmentarza oraz rozkład kwatery 1 i 2 dostępny na stronie >>więcej


 NOWE zdjęcia w galerii >>zobacz


 Polecane artykuły:
- Odpusty
- Karta Praw Rodziny
- Listy Pasterskie


MĘCZENNICY XX WIEKU >>zobacz

 

Porządek Mszy Świętych

Msze św. w niedziele: 8:00, 10:30
Msze św. w dni powszednie: 18:00
Msze św. w święta w dni pracy: 10:30, 18:00

Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po Mszy św.

Kontakt:
Ks. Proboszcz Błażej Dojas
63-740 Kobylin, Smolice 1
tel.: 65 548-28-77
e-mail: parafia@smolice.eu

grafika rycina Smolice2