Rozpoczęcie peregrynacji Jasnogórskiej ikony....

mb czc499stochowska

 

 

W samo południe, w sobotę 18 maja 2019 r. rozpoczęły się uroczystości powitania ikony Matki Bożej Jasnogórskiej w Archidiecezji Poznańskiej. Centralne wydarzenie odbyło się na placu przy kościele pw. Nawiedzenia NMP na poznańskich Ratajach. Miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo, bowiem kościół ten powstał jako wotum wdzięczności  za poprzednie nawiedzenie, które miało miejsce w latach 1976 - 1978. Inauguracji i rozpoczęciu uroczystości towarzyszyło bicie dzwonów w świątyniach całej archidiecezji.

            Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył J.E Arcybiskup Stanisław Gądecki, a homilię wygłosił, pochodzący z Poznania, J.E Arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. 

            Uroczystość rozpoczęło odczytanie przesłania papieża Franciszka, który życzył, by peregrynacja przyniosła trwałe  owoce, była czasem duchowej odnowy, umocnienia w wierze, przezwyciężenia smutku i trosk, okazją do wzajemnego pojednania.

            Tłumy wiernych zebrały się w sobotnie południe przed kościołem. Wśród nich grupa 40naszych parafian z ks. dr Błażejem Dojasem, dziekanem dekanatu jutrosińskiego na czele. Od tego dnia wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej pielgrzymować będzie po wszystkich parafiach archidiecezji do 26 września 2020 r. W Smolicach powitamy cudowny Obraz Maryi 26 sierpnia br. w wyjątkowym dniu, kiedy przypada Jej liturgiczna uroczystość.

            Idźmy z Maryją w nowe czasy, przygotujmy się na Jej godne powitanie i przyjęcie.

 

 

Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

DSC 0665
 

Kościół naszym domem – remontujmy go razem!

Z dniem 15 lipca 2013 r. rozpoczęliśmy zabezpieczanie nieszczelności dachu naszego kościoła, który już od pewnego czasu wymagał całkowitej  naprawy. Przeciekający dach... >>więcej


Plan cmentarza oraz rozkład kwatery 1 i 2 dostępny na stronie >>więcej


 NOWE zdjęcia w galerii >>zobacz


 Polecane artykuły:
- Odpusty
- Karta Praw Rodziny
- Listy Pasterskie


MĘCZENNICY XX WIEKU >>zobacz

 

Porządek Mszy Świętych

Msze św. w niedziele: 8:00, 10:30
Msze św. w dni powszednie: 18:00
Msze św. w święta w dni pracy: 10:30, 18:00

Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po Mszy św.

Kontakt:
Ks. Proboszcz Błażej Dojas
63-740 Kobylin, Smolice 1
tel.: 65 548-28-77
e-mail: parafia@smolice.eu

grafika rycina Smolice2