Powitanie ks. mgr Marka Pawlaka - GALERIA ZDJĘĆ

marek pawlak2

GALERIA ZDJĘĆ

Przypadająca 3 września XXII. niedziela zwykła w smolickim sanktuarium była... niezwykła. Podczas uroczystej sumy miało  miejsce oficjalne powitanie ks. Marka Pawlaka - poprzednio wikariusza w Parafii p.w. św. Cyryla i Metodego w Poznaniu, który na mocy dekretu J.E. Ks. Arbpa. dr. Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego z dniem 1. września został skierowany do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii.

            Po procesyjnym wprowadzeniu nowego kapłana w asyście służby liturgicznej - ministrantów, Bractwa Ministranckiego i druhów strażaków, ks. Kustosz, a potem przedstawiciele Rady Parafialnej, ministrantów i scholi dziecięcej w ciepłych słowach powitali ks. Marka, życząc Mu obfitości łask Bożych w jego duszpasterskiej posłudze i wstawiennictwa Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, zapewniając o modlitewnym wsparciu, wręczając bukiety róż. Wszyscy uczestnicy tej liturgicznej celebracji wyśpiewali życzenia
dla ks. Marka i powitali Go gorącymi brawami. 

            Ks. Dziekan, przybliżając wiernym, parafianom sylwetkę ks. Marka, poruszającego się na wózku, mówił o Jego zmaganiach z chorobą nowotworową, o tym, że Jego obecność jest darem Maryi dla nas. Od ponad dwu lat u stóp Matki Bożej, Smolickiej Pani podczas każdej nowenny modlimy się o cud uzdrowienia dla ks. Marka...  Teraz będzie wśród nas i to Jemu powierzono opiekę nad ministrantami i Bractwem Ministranckim...

            Po oficjalnych powitaniach odprawiono uroczystą Mszę św. koncelebrowaną, podczas której Ewangelię odczytał ks. Marek. Jakże wymownie zabrzmiały w niej słowa : "... Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech mnie naśladuje"(Mt16,24)

            Obecność ks. Marka Pawlaka w smolickiej parafii to dla wszystkich niezwykła, żywa katecheza, swoiste rekolekcje skłaniające do refleksji, że pójście za Jezusem oznacza przyjęcie krzyża i ... cierpienia, także tego "ludzkiego", fizycznego, ale taka jest droga ucznia, droga, która prowadzi ku Zbawieniu...

 

dekret2

Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

DSC 0665
 

Kościół naszym domem – remontujmy go razem!

Z dniem 15 lipca 2013 r. rozpoczęliśmy zabezpieczanie nieszczelności dachu naszego kościoła, który już od pewnego czasu wymagał całkowitej  naprawy. Przeciekający dach... >>więcej


Plan cmentarza oraz rozkład kwatery 1 i 2 dostępny na stronie >>więcej


 NOWE zdjęcia w galerii >>zobacz


 Polecane artykuły:
- Odpusty
- Karta Praw Rodziny
- Listy Pasterskie


MĘCZENNICY XX WIEKU >>zobacz

 

Porządek Mszy Świętych

Msze św. w niedziele: 8:00, 10:30
Msze św. w dni powszednie: 18:00
Msze św. w święta w dni pracy: 10:30, 18:00

Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po Mszy św.

Kontakt:
Ks. Proboszcz Błażej Dojas
63-740 Kobylin, Smolice 1
tel.: 65 548-28-77
e-mail: parafia@smolice.eu

grafika rycina Smolice2