"Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata"

"Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata"

            to hasło obchodzonego od 23 do 30 lipca XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa – inicjatywy MIVA Polska, wpisanego do ogólnopolskiego kalendarza duszpasterskiego Konferencji Episkopatu Polski. Inicjatywa Tygodnia św. Krzysztofa związana jest z obchodzonym 25 lipca wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Podczas niedzielnych nabożeństw 23 lipca odczytano komunikat  Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji Bpa Jerzego Mazura.   Wtedy też skierowano apel MIVA o rozważną, kulturalną, bezpieczną i trzeźwą jazdę. Zachęcano  wiernych oraz ludzi dobrej woli do udziału w Akcji św. Krzysztof – aby w duchu wdzięczności podziękować Bogu za bezpieczne podróże i wesprzeć finansowo na środki transportu dla misjonarzy, aby mogli oni jak najlepiej wypełniać misyjne posłanie: „Idźcie i głoście”.

            W jednej z katechez papież Franciszek odwołując się do znaczenia imienia „Krzysztof”, mówił: „W pewien sposób możemy powiedzieć, że od dnia chrztu każdy z nas otrzymuje nowe imię, oprócz tego, które nadają nam mama i tata, a tym imieniem jest „Cristoforo” [Krzysztof], wszyscy jesteśmy Krzysztofami. Co to znaczy: wszyscy jesteśmy tymi, „którzy niosą Chrystusa”.  

            Dzięki zbiórce, MIVA Polska kupuje pojazdy dla misjonarzy pracujących na całym świecie. Są to – jak pisze w specjalnym liście przewodniczący Komisji KEP ds. Misji bp Jerzy Mazur SVD – niezbędne narzędzia w ich codziennej posłudze na rzecz Ewangelii.

            Tradycyjnie już i w naszej parafii odbyło się coroczne poświęcenie pojazdów. Ks. dr Błażej Dojas na zakończenie Mszy św. odmówił stosowną modlitwę, błogosławił kierowców i użytkowników dróg oraz poświęcił pojazdy.  Wspierając finansowo polskich misjonarzy stajemy się pośrednio "Krzysztofami", niosącymi Chrystusa tym, którzy Go jeszcze nie znają ...  

GALERIA ZDJĘĆ

Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

DSC 0665
 

Kościół naszym domem – remontujmy go razem!

Z dniem 15 lipca 2013 r. rozpoczęliśmy zabezpieczanie nieszczelności dachu naszego kościoła, który już od pewnego czasu wymagał całkowitej  naprawy. Przeciekający dach... >>więcej


Plan cmentarza oraz rozkład kwatery 1 i 2 dostępny na stronie >>więcej


 NOWE zdjęcia w galerii >>zobacz


 Polecane artykuły:
- Odpusty
- Karta Praw Rodziny
- Listy Pasterskie


MĘCZENNICY XX WIEKU >>zobacz

 

Porządek Mszy Świętych

Msze św. w niedziele: 8:00, 10:30
Msze św. w dni powszednie: 18:00
Msze św. w święta w dni pracy: 10:30, 18:00

Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po Mszy św.

Kontakt:
Ks. Proboszcz Błażej Dojas
63-740 Kobylin, Smolice 1
tel.: 65 548-28-77
e-mail: parafia@smolice.eu

grafika rycina Smolice2