Niedziela Miłosierdzia Bożego - GALERIA ZDJĘĆ

„Jestem miłością i miłosierdziem samym”

GALERIA ZDJĘĆ

 mówił o sobie Jezus, prosząc siostrę Faustynę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu, wskazując jednocześnie  sposoby, w jaki ludzie mogą szerzyć kult Miłosierdzia Bożego i wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata... Oktawę Wielkiej Nocy kończy Święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione przez papieża św.  Jana  Pawła II w 2002 r., zwane dawniej Białą Niedzielą.

            W niedzielę 8. kwietnia o godz. 14.30 pod przewodnictwem ks. dziekana dr. Błażeja Dojasa, kustosza sanktuarium przy ołtarzu z obrazem Jezusa Miłosiernego, odprawiono nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne, dziękując za otrzymane łaski, przepraszając za grzechy i słabości, które z ludzkiej ułomności popełniono... Wymowne fragmenty dzienniczka św. siostry Faustyny wzbogacono okolicznościowymi pieśniami. O godz. 15.00, tj. godzinie Bożego Miłosierdzia, odmówiono Koronkę, po czym kapłan udzielił wiernym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Monstrancję umieszczono wśród relikwiarzy świętych: Jana Pawła II i Peregryna i błogosławionych: ks. Jerzego Popiełuszki, Jolenty, Marii Karłowskiej, ozdobiono kwiatami. "Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników (...). Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar..." - mówił Jezus do św. Faustyny. Tak więc każdy, kto spełnił nakazane warunki, uzyskał odpust zupełny.

            Później u stóp Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, Matki Miłosierdzia ks. Kustosz  odprawił  Mszę św. m.in. za Jana Pawlaka (w pierwszą rocznicę śmierci), ojca zmarłego we wrześniu ubiegłego roku ks. Marka, a także w intencji zmarłego kapłana.  W uroczystej celebracji uczestniczyli : Rodzina
i licznie zgromadzeni wierni.

            W trakcie Eucharystii odczytano List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia 2018, którego temat brzmiał „Duch Święty przynagla nas”.  Pasterze Kościoła w Polsce przypomnieli słowa papieża Franciszka oraz świadectwo św. Pawła Apostoła   o jego osobistej zażyłości z Duchem Świętym. W liście napisano: „Duch Święty – szanując naszą wolność – podpowiada takie czyny miłosierdzia, jakich sami nie bylibyśmy w stanie odkryć. Dzięki mocy Ducha Świętego możemy zatem przynosić konkretne owoce miłości”.

            Niedziela Miłosierdzia Bożego to także święto patronalne Caritas. Była to wiec  szczególna okazja, aby modlić się i wypowiedzieć słowa uznania i wdzięczności pod adresem wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas, który niesie konkretną pomoc w trudnych sytuacjach oraz wielu naszym siostrom i braciom przywraca utraconą godność, niesie radość. Tego dnia do puszek zbierane były ofiary na rzecz potrzebujących.

            Na zakończenie świętej liturgii ks. Dziekan udzielił jej uczestnikom uroczystego błogosławieństwa.

 

            Piękna, głęboka w swej treści, skłaniająca do refleksji uroczystość, bo jak mówił w Łagiewnikach Jan Paweł II: „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście”.

Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

DSC 0665
 

Kościół naszym domem – remontujmy go razem!

Z dniem 15 lipca 2013 r. rozpoczęliśmy zabezpieczanie nieszczelności dachu naszego kościoła, który już od pewnego czasu wymagał całkowitej  naprawy. Przeciekający dach... >>więcej


Plan cmentarza oraz rozkład kwatery 1 i 2 dostępny na stronie >>więcej


 NOWE zdjęcia w galerii >>zobacz


 Polecane artykuły:
- Odpusty
- Karta Praw Rodziny
- Listy Pasterskie


MĘCZENNICY XX WIEKU >>zobacz

 

Porządek Mszy Świętych

Msze św. w niedziele: 8:00, 10:30
Msze św. w dni powszednie: 18:00
Msze św. w święta w dni pracy: 10:30, 18:00

Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po Mszy św.

Kontakt:
Ks. Proboszcz Błażej Dojas
63-740 Kobylin, Smolice 1
tel.: 65 548-28-77
e-mail: parafia@smolice.eu

grafika rycina Smolice2